WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Sac Metallerin Şekillendirilmesi Kesme - Bükme - Kalıp - Derin Çekme - İş ve Takım Bağlama

Ürün Kodu : 9789750260834
Sayfa Sayısı : 440
Ebat : 16x24
330,00 TL
Bu kitabın amacı, sac metalleri, sac metallerin şekillendirilmesinde kullanılan yöntemleri, bu yöntemlerin uygulanmasında kullanılan kalıpları/takımları ve sac metal malzemenin şekillendirilmesi esnasında uğradığı mekanik özellik değişimlerini tanıtmaktır.

Sac metallerin kesme veya plastik deformasyon yoluyla şekillendirilmesi günümüzde karşılaşılan en yaygın üretim yöntemlerinden bir tanesidir. Bu yöntem kullanılırken sac malzemelerin üretilmesi, mekanik özellikleri, parça üretimi esnasında kazandığı mekanik özellik değişimleri, kalıpların/takımların tasarımı, imalatı, ısıl işlemleri, montajı, aşınması konularında bilgi sahibi olunması gerekmektedir. İşte bu kitapta bu konular ayrıntılı olarak şekil ve çözümlü problem örnekleri ile ele alınmıştır.

Önemli bir ihtiyacı karşılayacağına inandığımız bu kitap, uzun yıllar mesleki ve teknik eğitimde, teknik eğitim ve teknoloji fakültelerinde görev yapmış, bizzat teorik ve uygulamalı eğitimin içinde bulunmuş, bu eğitimleri yönetmiş, bu konularda çeşitli firmalara danışmanlık yapmış, resmi ve özel projelerde görev almış yazarın bilgi ve tecrübe aktarımıdır.

Konu Başlıkları

Sac Üretimi
Kesme Kalıpları
Bükme Kalıpları
Yan Çakılı Kalıplar
Uç Kesme Prensibiyle Çalışan Ardışık Kalıplar
Keserek Ayırma (Artık Kesme) Prensibiyle Çalışan Ardışık Kalıplar
Çok Adımlı (Progressiv) Kalıplar
Kalıpların Isıl İşlemleri
Derin Çekme
İş parçası ve kesici takımların bağlanması
Bağlama Kalıpları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.