WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Şiddet Kadına Yönelik Şiddet - Çocuk İstismarı - Pedofili - Cinsel Şiddet - Duygusal Şiddet

Ürün Kodu : 9789750269288
Sayfa Sayısı : 460
Ebat : 16x24
570,00 TL
513,00 TL
%10 İndirim
Daha Fazla Genel Konular
Şiddet; yaygınlığı, tipleri, nedenleri ve sonuçlarıyla akademik olarak çok yönlü çalışılması gereken bir konudur. Özellikle bireysel şiddetin ve aile içinden başlayarak kadın, çocuk ve yaşlılara yönelik yapılan her tür şiddetin analizinin yapılması ve bilimsel olarak değerlendirilmesi gerekmektedir.

Şiddetin; yaşanan olgu, buna maruz kalan mağdur ve şiddeti uygulayan saldırgan boyutunda ele alınması gerekmektedir. Şiddet eyleminin kendisi kadar, bu şiddet eylemi sonucunda ortaya çıkan yıkıcı etkiler de çok belirleyicidir.

Bu çok yönlü yaklaşım gereği, şiddet konusunun çalışılmasının multidisipliner boyutta olması zorunluluğunu getirmiştir. Şiddet, farklı meslek gruplarından uzmanların bir araya gelerek çalışmaları gereken bir konudur. Şiddetin nedenlerinden başlayarak, uygulanması, sonuçları ve taraflarının bilimsel platformda çalışılması öncelikle anlaşılmasını sağlayacaktır.

Bu kitapta, sağlık çalışanları, hukukçular, psikologlar, sosyologlar ve sosyal hizmet uzmanları başta olmak üzere tüm ilgili meslek gruplarının aynı dili konuşabilmeleri ve konuya bakış açılarında bilgili ve bilinçli bir yaklaşım sağlamaları hedeflenmiştir.

Konu Başlıkları

Kadına Yönelik Şiddet
Çocuk İstismarı
Cinsel Şiddet
Fiziksel Şiddet
Siber Şiddet
Yaşlıya Yönelik Şiddet
Engelli Şiddeti
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.