WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık SolidWorks 2014 Simulation, Motion, MoldFlow, SolidCAM

Ürün Kodu : 9789750227165
Sayfa Sayısı : 736
Ebat : 16x24
450,00 TL
Daha Fazla Bilgisayar
Gözden geçirilmiş ve SolidWorks 2014’e güncellenmiş 5. baskısını yapan kitabın ilk 4 baskısı; programı kendi kendine öğrenmek isteyenler, makine sanayinin yoğun olduğu yerlerdeki uygulamacılar ve birçok üniversite veya meslek kurslarında ders kitabı olarak kullanılmıştır.

Kitap SolidWorks’ü merkez alarak, MoldFlow, Simulation, Motion ve SolidCAM’i başlangıçtan ileri seviyeye kadar kitabın ekinde verilen örnek uygulama modellerini içeren CD ile anlatmıştır.

SolidWorks: Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar SolidWorks programını ele almaktadır. Kitapta SolidWorks ile beraber tasarım ve imalat konularında birçok önemli bilgiye de sahip olabilecek ve birçok konunun sonunda adım adım takip edebileceğiniz örneklerle konuları pekiştirebileceksiniz.

MoldFlow: Plastik parçaların tasarım ve imalat sürecinin yönetimi için geliştirilen MoldFlow yazılımı üzerinde detaylı olarak durulmuştur. Ayrıca plastik enjeksiyon prosesi üzerine de detaylı olarak bilgi verilmiştir.

Simulation: SolidWorks Simulation yazılımı parçaların mekanik testlerini dijital ortamda yaparak test maliyetlerinizi minimuma indirebilirsiniz. Bu kitapta bu konu üzerinde detaylı olarak durulmuştur. Konuya aşina olmayanların anlayacağı seviyeden başlayıp ileri seviyeye kadar değinilmiştir.

Motion: Mekanik sistemlerin kinematik davranışlarının test edilmesi için SolidWorks Motion yazılımı anlatılmıştır. 100, 200 parçadan oluşan onlarca hareketli bağlantı içeren sistemlerin elle çözümlenmesi oldukça zordur. Bu bölümde kuvvetleri uygulayıp bağlantıların tepkilerini ölçebilir, hareket yörünge grafikleri ve bunun gibi birçok çıktıyı alabilirsiniz.

SolidCAM: SolidCAM yazılımı ile 2,5 eksen 3 eksen ve yüksek hızlı işleme konularını öğreneceksiniz. Konular anlatılırken CNC ile talaşlı imalat sürecinin bazı püf noktalarına da değinilmiştir.

Konu Başlıkları

Kroki Modelleme
Katı Modelleme
Bağlantı Unsurları
Yüzey Modelleme
Unsur Algılama
Montaj Modelleme
Araçlar (Utılıtıes)
Tasarım Tabloları ve Konfigürasyonlar
Animasyon ve Simülasyon
Çelik Konstrüksiyon Tasarımı
Plastik Enjeksiyon Kalıp Tasarımı
Moldflow ile Plastik Parça Dolum Analizi
Teknik Resim
Sac Ürün Modelleme
Nokta Bulutundan Yüzey Örme
Görsel Sunumlar
E–Drawing
Solidworks Simulation ile Yapısal Statik Analiz
Solidworks Motion ile Mekanik Hareket
Floxpress ile Akış Analizi
Solidcam ile İmalat
Solidcam ile Yüksek Hızlı İşleme
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.