WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Teori ve PratikteUluslararası Güvenlik Kavram - Teori ve Uygulama

Ürün Kodu : 9789750253539
Sayfa Sayısı : 416
Ebat : 16x24
283,50 TL
Daha Fazla Genel Konular
Güvenlik sorunları uluslararası politikada yüksek önceliğe sahip olduğu gibi güvenlik çalışmaları da Uluslararası İlişkiler disiplininde yer alan temel çalışma alanlarından biridir.

Bu kapsamda kitap, lisans ve lisansüstü öğrencileri ile uluslararası güvenlik konusuna ilgi duyan araştırmacıların ihtiyaçları gözetilerek hazırlanmıştır. Kitabın amacı geniş bir alana yayılan güvenlik konusu hakkında okuyucuya temel bilgileri kazandırmak ve güvenlik çalışmalarının boyutları hakkında bilgi vermektir.

Kitapta güvenlik konusu etimolojiden, epistemolojiye; teoriden pratiğe kadar geniş bir alanda ele alınmış, klasik yaklaşımların yanın sıra eleştirel çalışmalara da yer verilerek güvenliğin sadece sonuçlar üzerinden değil kurucu ve inşacı unsurlar üzerinden de irdelenmesi gerekliliğine dikkat çekilmiştir.

Dördüncü baskısını yaptığımız bu kitaba Post Modern Güvenlik, Uluslararası Alanda Güvensizliğin Kaynakları ve Uluslararası Güvenlik Sorunlarının Çözüm Yöntemleri gibi önemli bölümler de eklenmiştir. Böylelikle güvenlik konusunda yazılan ve söylenen her şeyin özlü bir biçimde içinde yer aldığı referans bir eserin okuyucuya kazandırılması amaçlanmıştır.

Konu Başlıkları

Kavramsal Açıklamalar (Etimoloji)
Güvenlik Felsefesi (Epistemoloji)
Realist Güvenlik
Eleştirel Güvenlik
Konstrüktivist (İnşaacı) Güvenlik
Postmodern Güvenlik
Güvenlik Teorileri
Uluslararası Alanda Güvensizliğin Kaynakları
Uluslararası Alanda Güncel Güvenlik Sorunları
Bölgesel Güvenlik ve Çatışma Alanları
Barış ve Çatışma Çözümü
Güvenlik Sorunlarının Çözüm Yöntemleri
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.