WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Teoriden Pratiğeİnsan - Bilgisayar Etkileşimi ve Kullanılabilirlik Mühendisliği Araştırma Örnekleri - Veri Toplama Araçları ISO 9241 Standartları Çerçevesi

Ürün Kodu : 9789750245961
Sayfa Sayısı : 224
Ebat : 16x24
180,00 TL
İlk baskısı 2011 yılında yapılan bu kitap alanının Türkiye'de yayınlanan ilk eseri olmuştur. Çeşitli üniversitelerin lisans ve yüksek lisans programlarında İnsan Bilgisayar Etkileşimi derslerinde okutulmaya başlanmış, ayrıca bu konuda çalışan özel şirketlerin sayısının artmasıyla kitap endüstrideki ilgili birimlerde de ilgi görmüştür. İlk baskının mevcudu tükendikten sonra gelen yoğun talepler doğrultusunda gözden geçirilmiş ve bazı bölümleri genişletilmiş olarak kitap 2. Baskısını yapmıştır.

İnsan Merkezli Bilişim Sistemlerini tasarlamak ve geliştirmek için gerekli "Dönüşümün" nasıl yapılacağını merak edenler, kafalarındaki pek çok sorunun cevabını bu kitapta bulabileceklerdir. Kısa bir dönemde yaşadığımız teknolojik gelişmeler ve İnsan Merkezli Bilişim Sistemleri geliştirilmesi alanında yaşananlar, yakın gelecekte bu alanda yapılacak çalışmalarda önemli bir artış sağlayacaktır. Dolayısı ile kitabın ele aldığı konular önümüzdeki dönemde çok daha fazla önem kazanacaktır.

Konu Başlıkları

İnsan Bilgisayar Etkileşimi
ISO 9241–151
Kullanılabilirlik
Kullanıcı Deneyimi
Kullanıcı Merkezli Tasarım
Etkileşim Tasarımı
Gestalt Prensipleri
Görev
Kullanıcı
Bağlam Analizi
Etkileşimin Psikolojisi
Kullanılabilirlik Testleri
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.