WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Uluslararası İlişkilerde Güncel Konular ve Türkiye

Ürün Kodu : 9789750220142
Sayfa Sayısı : 340
Ebat : 16x24
292,50 TL
Daha Fazla Genel Konular
Ülkemizi yakından ilgilendiren birçok uluslararası olay meydana gelmektedir. Bu olayların bazısı tarihsel süreç içindeki önemiyle, bazısı ise yeni gelişen uluslararası dengeler ışığında değerlendirilmekte ve bu olayların önemine paralel olarak politika seçenekleri geliştirilmektedir.

Her bir bölümü, uluslararası ilişkiler alanında bilimsel çalışmalara sahip akademisyenler tarafından kaleme alınan bu kitapta, “Kıbrıs Sorunu, Sözde Soykırım, Boğazlar Rejimi, Uluslararası Mahkemeler, Suriye ile İlişkiler, Sistemde Meşru Güç Kullanımı, Uluslararası Barış ve Güvenlik, İnsan Hakları ve Azınlıklar, Avrupa Birliği” gibi önemi gittikçe artan konular; tarihsel süreç, strateji, Türkiye’nin çözüm seçenekleri açısından ele alınmıştır.

Kitabın amacı, konularla ilgili mevcut bilgileri ortaya koyarak, okuyucuya farklı çözüm önerileri getirebilmesini sağlamaya çalışmaktır. Çalışma, ilgili bölüm öğrenicilerine olduğu kadar, uluslararası ilişkiler hakkında bilgi sahibi olmak isteyen herkese hitap etmektedir.

Konu Başlıkları

Kıbrıs Sorunu
Sözde Soykırım
Boğazlar Rejimi
Güç Kullanımı
Suriye
Uluslararası Adalet Divanları
Uluslararası Ceza Mahkemesi
İnsan Hakları
Azınlıklar
Avrupa Birliği
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.