WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Üretim Yöntemleri ve İmalat Teknolojileri Talaşsız İmalat - Talaşlı İmalat - Kaynak

Ürün Kodu : 9789750234828
Sayfa Sayısı : 520
Ebat : 19x27
195,00 TL
Gördüğü büyük ilgi sayesinde her bir baskısı kısa sürede tükenen kitabın gözden geçirilmiş ve güncellenmiş 4. baskısı gelen yoğun istek üzerine tamamı renkli olarak yayınlanmıştır. Böylece kitapta anlatılan konularla ilgili kullanılan fotoğrafların öğrenmede daha etkin bir hale gelmesi amaçlanmıştır. Ayrıca kitabı kullananların değerli önerileri de dikkate alınmış, gereken ilaveler ve düzeltmeler yapılarak, kitabın kullanıcı dostu olması sağlanmıştır.

İmalat, insan yaşamı için gerekli olan temel aktivitelerden bir tanesi olup hızla gelişme göstermektedir. Ancak insan ihtiyaçlarının sürekli artması ve çeşitlilik göstermesinin yanı sıra, ürünlerin ekonomik olmasının tercih edilmesi, imalat yöntemlerinin değişmesine ve sürekli gelişmesine sebep olmaktadır.

Temel imalat işlemlerinin çeşitli olduğu ve her birinin ayrı bir uzmanlık gerektirdiği düşünüldüğünde, böyle bir kitabın tek bir yazar tarafından değil de alanlarında uzman birden fazla yazar tarafından yazılmasının daha gerçekçi ve verimli olacağı açıktır. Bu kitaptan elde edilen bilgiler neticesinde, yeni üretilecek bir parçanın hangi yöntem ile imal edileceğine veya kullanılan bir parçanın hangi yöntem ile imal edilmiş olduğuna karar verilebilecektir.

Konuların bir veya iki dönemde okutulması, çeşitli dönem ve derslerde yararlanılması ve başlıca kaynak kitap olma özelliğini taşıması amacıyla bu kitapta mümkün olduğu kadar güncel ve yaygın olarak kullanılan her imalat yöntemine yer verilerek, kitabın zengin bir içeriğe sahip olması amaçlanmıştır. Konuların daha iyi anlaşılması için kitapta 488 adet şekil ve fotoğraf ile 47 adet tabloya da yer verilmiştir.

Konu Başlıkları

İmalata Giriş
Malzemeler ve Mekanik Özellikleri
Metal üretim Teknikleri
Döküm Yöntemleri
Plastik Deformasyon
İnkremental Şekillendirme
Sac Metal Kalıp Teknolojisi
Toz Metalurjisi
Talaşlı İmalat Yöntemleri
CNC
İş bağlama
İşlenebilirlik
Modern İmalat Yöntemleri
Kimyasal İşleme
Elektrokimyasal İşleme
Modern Mekanik Talaş Kaldırma Yöntemleri
Ultrasonik İşleme
Kaynak Yöntemleri
Modern Kaynak Yöntemleri
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.