WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık UygulamalıHavalandırma ve İklimlendirme Esasları

Ürün Kodu : 9789750249044
Sayfa Sayısı : 343
Ebat : 16x24
265,00 TL
Kitap, özellikle; "Havalandırma ve İklimlendirme" konularında çalışan her kesimden insanların (usta, teknisyen, tekniker, mühendis, öğretmen ve akademisyen gibi) başvurabilecekleri konu ile ilgili temel kavramları ihtiva etmektedir. İşlediği konular itibariyle, Meslek Yüksekokulları'nın "Soğutma ve İklimlendirme" programlarında ve Mühendislik Fakülteleri'nin de ilgili bölümlerinde eğitim görenlerin yardımcı ders kitabı olarak kullanabilecekleri az sayıdaki eserlerden birisidir.

Kitap, her ne kadar da teorik olarak kabul edilse de; işlenen konularla ilgili değişik problemler çözümlü olarak verildiğinden, işlenen bilgiler güçlendirilmiştir. Bunun yanında uygulamaya yönelik sistem ve cihazların güç ve kapasite hesapları ile ilgili genel bilgiler de, bu kitabın devamı niteliğindeki "Uygulamalı Havalandırma ve İklimlendirme Tekniği" adlı, yazarın diğer eserinde verilmiştir.

Ayrıca; yazarının da önce Teknik Eğitim Fakültesi"nin "Tesisat Eğitimi Anabilim Dalı"n da ve daha sonra da "Teknoloji Fakültesi'nin Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü"n de "havalandırma ve iklimlendirme" derslerini vermekte olması; kitabın her yeni baskısında teknolojik gelişmeleri takip ederek güncelleşir ve yeni bilgilerin de ilave edilmesi bakımından da önem arz etmektedir.

Konu Başlıkları

"Isı Bilimine Giriş" Niteliğindeki "Kütle, Isı, Sıcaklık, Kuvvet ve Basınç" Gibi
Temel Kavramların Tanım ve Açıklaması
Gazların Termodinamiği
Kütle ve Isı Transferi
Hava ve Atmosfer ile İlgili Temel Kavram ve Esaslar
Islak ve Kuru Havanın Tanım ve Açıklaması
Havalandırma ve İklimlendirmenin Tanımı
Islak (Nemli) Hava (Psikrometrik) Diyagramlarının Kullanımı ve Örnek Çözümleri
Havalandırma ve iklimlendirmede Kullanılan Sistem ve Cihazların Tanıtımı
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.