WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık UygulamalıHavalandırma ve İklimlendirme Tekniği

Ürün Kodu : 9789750272646
Sayfa Sayısı : 432
Ebat : 16x24
325,00 TL
Kitap, ilk beş baskısını birçok okulda yardımcı ders kitabı olarak kullanan öğretmen, akademisyen ayrıca havalandırma ve iklimlendirme konularında piyasada uygulamalı olarak çalışan mühendis, teknisyenlerden ve sanayicilerden gelen bilumum istek ve öneriler de dikkate alınarak, yeniden gözden geçirilmiş ve yeni teknolojik verilere göre uyarlanmış olarak 6. baskısını yapmıştır. Kitap, uzun yıllar üniversitede; "Mekanik Tesisat, Nemli Hava Termodinamiği, Havalandırma ve İklimlendirme Teknikleri, Havalandırma ve iklimlendirme Projesi" derslerini veren yazarın notlarından, ders anlatımı esnasında öğrencilerden gelen sorulardan ve bu sorulara verilen kapsamlı cevaplardan oluşmaktadır.

Eserde; kuru ve nemli hava termodinamiği ile ilgili genel bilgiler, mahal havalandırması ve iklimlendirilmesi, kullanım şekillerine göre, kapalı ortamlara verilmesi gereken taze hava miktarlarının tayini, havalandırma ve iklimlendirmede kullanılan bütün donanım (ekipman) ve cihazlara ait güç ve kapasite hesapları uygulamalı olarak verilmiştir.

Ayrıca; bunun yanında; havalandırma ve iklimlendirme santrallerinin yapımı ve iç aksamının (sırasıyla; karışım odaları, hava filtreleri, ön ve son ısıtıcılar, nemlendiriciler, nem ve damla tutucular, soğutucular, fanlar ve susturucular gibi) mekanik olarak yapımının teker teker tanıtımı yapılmıştır. Santral dışında kalan, hava kanalı çeşitleri ve hava kanallarının, kanaldan akacak ihtiyaç duyulan hava debisine göre boyutlandırılması, kanallarda oluşan basınç kayıplarının hesaplanması yapılarak sistem fanlarının da güçleri belirlenmiştir. Piyasada "soğutma bataryası ya da soğutma grubu" olarak ifade edilen "soğutma kuleleri" ve çeşitleri de detaylı bir şekilde verilmiştir. Üfleyiciler ve çeşitleri, otomatik kontrol sistemleri gibi konular da uygulamalı hesap örnekleri ve teknik resimleri ile anlatılmaya çalışılmıştır.

Kitap, üniversite öğrencilerine yönelik olarak hazırlanan bir ders kitabı olmasının yanı sıra, anlatım dilinin basitliği ve örnekleri ile de bu konuda kendini geliştirmek isteyenlere hitap etmektedir.

Konu Başlıkları

Mekanik, Teorik ve Termik Bilgiler
Havanın Tanımı
Havalandırma Sistemleri
İklimlendirme Sistemleri
Hava Kanalları
Üfleyiciler
Soğutma Kuleleri
Kontrol Sistemleri
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.