WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Yapım İşleri Genel Şartnamesi ve FIDIC Kırmızı Kitap Genel Şartlara Göreİnşaat Sözleşme Yönetimi Yargı Kararları ile Yüksek Fen Kurulu Karar ve Görüşleri

Ürün Kodu : 9789750245817
Sayfa Sayısı : 952
Ebat : 17x25
630,00 TL
Sözleşme yönetimi, özellikle büyük projeler ile birlikte her projede karşılaşılan sorunlar ve yargıya intikal eden davalar sebebiyle, gün geçtikçe önemini arttırmaktadır.

Sözleşme yönetimi, doğru teknik bilgi ve kapsamlı deneyim gerektirmekle birlikte, yalnız teknik bir çalışma olmayıp, mevzuat bilgisine de ihtiyaç gösteren bir yönetim alanı olup; sözleşmenin tarafı ile iş süresince mümkünse anlaşmazlığa düşmeden kalite, süre ve maliyet parametrelerinin optimum düzeyde sağlanmasını amaç edinen bir süreç yönetimidir.

Kitap, şantiye ve üst yönetim kademelerinde elde edilen kişisel bilgi ve deneyimler ve sektörel uygulamanın ihtiyaçları göz önünde tutularak hazırlanmıştır. Yine 1. baskıda olduğu gibi, yapım öncesindeki ihale aşamasına ait konular hukuk ağırlıklı eserlere bırakılarak, yapım süreci ve sonrasındaki konulara açıklık getirilmeye çalışılmıştır.

Kitapta, sıkça karşılaşılan anlaşmazlık konuları metodolojik olarak, sözleşme yönetimi uygulama kılavuzu niteliğindeki Yapım İşleri Genel Şartnamesi esas alınarak sırayla incelenmiştir. Ayrıca, FIDIC Kırmızı Kitap Genel Şartlar'a ait hükümlerin açıklamalarıyla birlikte, konularla ilgili yargı kararları ile Yüksek Fen Kurulu karar ve görüşlerine de yer verilmiştir.

Konu Başlıkları

Sözleşme
Teklif Hazırlama
Verimlilik ve İş Etüdü
İş Programlarının Hazırlanması
İşyerinin Yükleniciye Teslimi
Projeler
İşlerin Denetimi
İlave İşler, İş Eksilişi ve İşin Tasfiyesi
Sözleşmede Bulunmayan İşlerin Fiyatının Tespiti
Sözleşme ve Eklerine Uymayan İşler
İşin Süresi ve Sürenin Uzatılması
Hakediş Raporları
Kabul İşlemleri
Sözleşmenin Feshi ve Tasfiye Durumları
Anlaşmazlıkların Çözümü
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.