WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayınevi Hukuka Giriş ve Hukukun Temel Kavramları

Ürün Kodu : 9789750271632
Sayfa Sayısı : 544
Ebat : 13x19
120,00 TL
108,00 TL
%10 İndirim
Daha Fazla Hukuk Ders
Bu ürün şimdiye kadar 14 ziyaretçimiz tarafından satın alınmıştır
Güncellenmiş 21. baskısını yapan kitap, çıktığı ilk günden beri, Temel Hukuk, Hukuka Giriş, Hukukun Temel Kavramları ya da Hukuk Başlangıcı vb.. isimli dersler için binlerce öğrenciye temel ders kitabı olmuştur. Kitabın bu baskısında da öncelikle mevzuatta ortaya çıkan değişikliklerin güncellemesi yapılmıştır. Diğer yandan gerek dünyada gerek ülkemizde hukuk alanında ortaya çıkan ve kitabın konularıyla doğrudan ilgisi görülen konu ve kavramlar da işlenerek en güncel haliyle okuyucusuyla buluşturulmuştur. Bu baskıda özellikle yeni şekil ve tablolar ile yeni örnekler eklenmiştir. Bazı konular daha anlaşılır hale getirilmiştir. Buna bağlı olarak ne kadar arzulamasak da kitap hacminde küçük bir genişleme ortaya çıkmıştır.

Özellikle yükseköğrenime henüz adımını atmış bireylere hukuk gibi kendine özgü dili, üslubu, terminolojisi, kavram ve kurumları olan bir alanı anlaşılabilir biçimde sunmak, ister istemez farklı anlatım yöntemleri kullanmayı gerekli kılmaktadır. Bu bağlamda konular görsel ve zihinsel hafızaya hitap edebilecek çok sayıda şekil ve karşılaştırmalı tablo ve gündelik yaşam kesitlerinden özenle seçilmiş yüzlerce örnek eşliğinde açıklanmıştır. Ayrıca kitapta hukuk bilimi ve hukuk teorisi gibi son derece iddialı ve bir o kadar da felsefe ve yöntem bilimi ağırlıklı içerik yerine genel hukuk bilgisi kazandırmayı amaçlayan bir içerik, yöntem, dil ve anlatım üslûbu benimsenmiştir.

Nihayet, öğrenilenlerin sınanması ve pekiştirilmesi amacıyla bölüm sonlarında ve kitabın son kısmında değişik düzeyde (kolay, orta ve zor) çoktan seçmeli sorular cevaplarıyla birlikte kitaba konulmuştur. Sorulara yer verilirken de pedagojik hassasiyetler ve ölçme değerlendirme verileri göz önünde bulundurulmuş ve öğrenciyi ikilemde bırakacak veya kafa karışıklığına yol açabilecek sorulardan ve şıklardan kaçınılmıştır. Çeşitli resmî sınavların sorularına da yer verilerek aynı zaman da okuyucuya bu sınavlar hakkında bir farkındalık kazandırılmak istenilmiştir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.