WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayınevi Yönetim ve Organizasyon

Ürün Kodu : 9789750245275
Sayfa Sayısı : 424
Ebat : 16x24
320,00 TL
288,00 TL
%10 İndirim
Gözden geçirilmiş 5. Baskısını yapan kitap, yazarın uzun yıllar süren akademik çalışmalar ve özel sektörde elde ettiği tecrübelerin ürünüdür.

Kitabın, ilk 4 baskısı Türkiye'deki birçok üniversitede lisans düzeyinde ana ders kitabı olarak okutulmuş, ayrıca lisansüstü çalışmalar yapan araştırmacılara rehber kitap olmuştur. Konuların klasikten moderne doğru birbirleriyle ilişkili olarak verilmesi, anlatımın sade ve anlaşılır bir dille gerçekleştirilmesi, analitik bir yaklaşımla ortaya konulan düşünceler, kitabın konu hakkında kendini geliştirmek isteyenlere de yararlı olmasını sağlamaktadır.

Kitap; yönetim ve organizasyonun temel kavramlarını ve aralarındaki ilişkileri, klasik ve modern yönetim teorilerini, örgütsel davranış konularını, postmodern organizasyon yaklaşımlarını, insan kaynaklarıyla ilgili temel düşünceleri ve çağdaş örgüt yapılarını ele almaktadır.

Ayrıca, anlatılan konuların farklı bakış açılarından işlenmesi, konuların ve karşılaşılan sorunların farklı yollarla da çözülmesine olanak sağlayacaktır.

Konu Başlıkları
Yönetim ve Organizasyon Kavramları
Liderlik ve yöneticilik Ayrımı
Yönetim Düşüncesinin Tarihsel Gelişimi
Yönetim Fonksiyonları
Post – Modern Örgütler ve Yönetim Yaklaşımları
Motivasyon
Çatışma Yönetimi
Çağdaş Örgüt Yapıları
Örgütlerde İnsani İlişkileri
Stress Yönetimi
Toplantı ve Zaman Yönetimi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.