Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Şiir Tahlilleri 2 Cumhuriyet Devri Türk Şiiri Dergah Yayınları

Ürün Kodu : 9789759953393
Sayfa Sayısı : 536
Ebat : 16x24
210,00 TL
189,00 TL
%10 İndirim
Daha Fazla Dergah Yayınları
Daha Fazla Şiir
Bu ürün şimdiye kadar 9 ziyaretçimiz tarafından satın alınmıştır
​Şiir Tahlilleri 2 Cumhuriyet Devri Türk Şiiri Dergah Yayınları

Şiir Tahlilleri I’in devamı olan ve Cumhuriyet dönemi şairlerinin eserlerine yoğunlaşan Şiir Tahlilleri II ile Mehmet Kaplan Türk şiirini bütünüyle işlemiş olmaktadır. Eserde yer alan bazı isimlerin şiiri bırakmış veya şiirleri unutulmuş olmakla birlikte bu tür güncel eserlerde, o isimlerin de yer alması kaçınılmazdır.

Mehmet Kaplan birinci ciltte kullandığı yöntemini bu eserinde de devam ettirmiştir.

Mehmet Kaplan’ın denemelerinde yer alan başka şiir tahlilleriyle birlikte ele alındığında, onun yaşadığı günün şiirini günü gününe takip ettiği ve gördüğü yetenekler üzerinde durmaktan çekinmediği anlaşılmaktadır.

Şiir Tahlilleri (II), Cumhuriyet Devri Türk Şiiri’nin uyandırdığı ilgiyi de belirtmek gerekir. Cumhuriyet’in 50. Yıldönümü dolayısıyla yapılan birinci baskısı bir ay içinde satılmıştır. Cumhuriyet devrinde yetişmiş şairlerin yüze yakın şiirinin şekil, muhteva ve üslubunu, psikolojik, sosyal ve estetik bakımından ayrıntılı bir şekilde inceleyen bu eser, edebiyat öğretmenlerine ve öğrencilere hem metin tahlili metodunu somut örneklerle gösterdiği gibi, hem de onlara Cumhuriyet devri Türk şiirini tanıtan ve sevdiren kitaptır. Öğretmen ve öğrencilerin dışındaki şiir sevenlerin ve Cumhuriyet devri Türkiyesi’nde gelişen şiir akımlarını derinliğine tanımak isteyenlerin de vazgeçemeyecekleri bir eser olarak önemini korumaktadır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.