WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

​Stephen Hawking Gibi Düşünmek Pegasus Yayınları

Ürün Kodu : 9786052991169
Sayfa Sayısı : 224
Ebat : 14x21
249,00 TL
25,93 TL
%90 İndirim
Daha Fazla Pegasus Yayınları
Daha Fazla Fizik Kitapları
Stephen Hawking Gibi Düşünmek Pegasus Yayınları

 “Bir süper kahraman olmayı seçecek olsam Süpermen olurdum. Süpermen’de bende olmayan her şey var.”

- Stephen Hawking

Çığır açan çalışmalarıyla evrene bakış açımızı değiştiren dünyanın yaşayan en ünlü bilim insanlarından biri olan Stephen Hawking, birçok sebepten olağanüstüdür. Elden ayaktan düşüren bir hastalığa yakalanması, başarı için pes etmeden mücadele etmesine engel olmamıştır. Bilim dünyasına yaptığı katkıların yanı sıra, ne olursa olsun azmedildiği takdirde her şeyin başarılabileceğinin canlı kanıtı olarak tüm insanlığa örnek olmuştur.

Bu kitap, onun büyük zorlukları nasıl aştığını, şahsi problemlerini nasıl çözdüğünü, aleyhinde konuşanlara karşı nasıl mücadele ettiğini, evrenin kökenini nasıl araştırdığını hem kendi sözleri hem de kendisi hakkında söylenen sözler eşliğinde anlatıyor. Bu denli güçlü bir insanın verdiği yaşam ve başarı mücadelesine tanık olmak, size de onun gibi çok yönlü düşünebilmeyi ve hayata karşı dimdik durmayı öğretebilir.

Peki, siz Hawking’in öyküsüyle kendi yaşamınıza bambaşka bir gözle bakmaya hazır mısınız? Bu kitabı okuyarak kendinizle yüzleşin ve hayata daha sıkı tutunun!

“Sanırım engelli insanlar, onun yaşayan en büyük ünlü olduğunu söyleyeceklerdir. Zaten o da insanın bir engelinin olmasının büyük şeyler başarmasına mani olmadığını göstermiştir.”

- Tom Shakespeare

“Hayatta kalması bile tıbbi bir mucizeyken, o elbette ki sadece hayatta kalmakla yetinmedi.”

- Martin Rees

“Hawking her tür entelektüellik aleyhtarı harekete karşı büyük bir karşı kuvvet görevi üstleniyor. Karmaşık bilimsel prensipleri alıp onları halkın anlayabileceği ve daha da önemlisi, ardındaki bilimi takdir edebileceği şekilde açıklıyor.”

- Michael Venables

“Fiziği popülerleştirme anlamında, Hawking olmasa, şu anda yaptığım işi yapıyor olamazdım. O, bizim işimizin sadece fizik alanında çalışmak değil, aynı zamanda insanları büyüleyen bir şey olarak fiziği ‘anlatmak’ olduğunu biliyor.”

- Brian Cox

“Einstein ve Hawking, süperstar statülerini sadece bilimsel keşifleriyle değil, seçkin insani özellikleriyle de hak ettiler.”

- Freeman Dyson
 
ISBN: 9786052991169
YAZAR: Daniel Smith
SAYFA SAYISI: 224
EBAT: 14x21
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.