WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Türkçe Öğrenenler İçin Fiiller Türkçe - İngilizce

Ürün Kodu : 9786053520030
32,00 TL
24,00 TL
%25 İndirim
Daha Fazla Yargı Yayınları
Daha Fazla Türkçe Sözlük
31.05.2024 tarihine kadar kargoda
EBAT: 19x27
SAYFA SAYISI: 150
Türkçe Öğrenenler İçin Fiiller Türkçe - İngilizce Cümle İçi Uygulamalı ce Çekim Tablolu.
Önsöz
Türkçenin yabancı dil olarak öğretilmesinde karşılaşılan zorluklardan biri de fiil çekimidir.
Eklemeli bir dil olan Tiirkçenin çekim sistemini, özellikle farklı yapıdaki dillere mensup kişilerin kavraması zaman almaktadır.
Fiil kök ve gövdelerine getirilen kip ve kişi ekleri belli yapıda olmakla birlikte, Türkçenin fonetik sistemine bağlı olarak çok biçimlilik gösterdiği için kullanım bağlamlarını bilmek biraz da deneyim gerektirmektedir.
Bu kitap, Türkçeyi yabancı veya ikinci dil olarak öğrenmek isteyenlere fiil çekimlerini mümkün olduğunca örneklendirerek öğrenim sürecine katkıda bulunmak amacıyla hazırlanmıştır.
Beş zaman {geniş, şimdiki, gelecek, geçmişi ve geçmişli) ve iki haber (gereklilik ve şart) olmak üzere temel 7 kip çekimi, hem cümle içinde uygulamalı hem de iablo içinde örnek çekimli olarak yerleştirilmiştir.
Günlük hayatta sık kullanılan basit, birleşik ve deyim niteliğinde toplam 632 fiilin yer aldığı bu çalışma, Türkçe öğretimine destek kitap niteliğinde olduğu için farklı dil konuşurlarının daha etkin kullanabilmelerini sağlamak amacıyla :kı dilli olarak düzenlenmiştir.
Benzer nitelikte bir kitap olan Hisao KOMATSU ve Kayoko HAYASHI israfından hazırlanan Türkçe 700 Temel Eylem `den çalışmanın ilerleyen bir evresinde haberdar olunmuş ve bazı hususlarda yararlanılmıştır.
Adı geçen kitap. Japonca bilenlere yönelik hazırlandığı için Türkçe-Japonca olarak düzenlenmiş ve yalnızca geniş zaman çekimine yer verilmiştir.
Bu özelliği ile elinizdeki çalışmadan çok daha sınırlı bir alanı içermekle birlikte, Türkçe öğretiminde önemli bir yer tutan fiil çekimini konu almış uygulamalı bir :al;şma niteliği ile son derece dikkate değerdir.
Hacettepe Üniversitesi Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (HÜDİL) Türkçe Öğretimi Serisi kitapları içinde yer alan bu çalışmanın, içerdiği konuda zorluk yaşayan Türkçe öğrenicilerine yararlı olmasını dileriz.
Ülkü Çevik Şavk

Basım Tarihi
Baskı Sayısı
Sayfa Sayısı
Kitap Ebatı
Cilt / Kağıt
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.