WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

​Yedibeyza Yayınları MBSTS El-İhkam Konu Anlatımlı Hazırlık Kitabı

Ürün Kodu : 9786056815959
Sayfa Sayısı : 647
Ebat : 16x24
85,00 TL
51,00 TL
%40 İndirim
10.04.2024 tarihine kadar kargoda
Bu ürün şimdiye kadar 18 ziyaretçimiz tarafından satın alınmıştır
Yedibeyza Yayınları MBSTS El-İhkam Konu Anlatımlı Hazırlık Kitabı

YAZAR: Mehmet Ümütli

SAYFA SAYISI: 647
EBAT: 16×24

DEĞERLİ ADAYLARIMIZ…

Diyanet İşleri Başkanlığımız son yıllarda yapmış olduğu sınavlarla mensubu bulunan ve toplumu din konusunda aydınlatmaya çalışan din görevlilerinin ve bu vazifeye aday olacakların bilgi seviyelerini artırmayı ve buna paralel olarak topluma daha sağlıklı dini bilgi sunmayı hedeflemektedir. Bu bakımdan kurum içi görevlendirmeler ve yer değişikliği için yapılan Mesleki Bilgi Seviye Tespit Sınavı (MBSTS) büyük önem arz etmektedir.

Öte yandan içinde bulunduğumuz bilgi çağında doğru bilgiye sağlam kanaldan ulaşma da büyük önem arz etmektedir. Zira öğrendiğimiz bilginin inancımız olduğunu düşünürsek konunun ciddiyeti ve her kaynaktan alınmayacak kadar yüce olduğu ortaya çıkmaktadır.

MBSTS EL-İHKÂM KİTABI, bir ihtiyaç sonucu ortaya çıkmıştır. Zira bu alanda yapılmış olan çalışmalar, hem sadra şifa olmamakta hem de konunun uzmanları tarafından hazırlanmadığı için en kutsal alan olan dinî bilgi sahasında tabiri caizse bilgi kirliliğine sebep olmaktadırlar. Yazanlarının kim oldukları bilinmeyen, beklide hayatında hiç mihraba geçmemiş insanlar tarafından hazırlandığı düşünülen çalışmalar bunlardan sayılabilir. Bununla birlikte alanda uzmanlığı olmayan kimi din görevlisi arkadaşların tenkîh ve tahkîk etmeden sağdan soldan aldıkları malumat ile kitap çıkarıyor olması da içler acısı bir durumdur. Sınava girecek olan adaylarımıza tavsiyemiz bu nitelikteki yazarların ve yayınevlerinin bilgi kirliliğine sebep olan kitaplarına itibar etmemeleridir.

MBSTS EL-İHKÂM KİTABI?nda dinî bilgiyi doğru ve planlı bir şekilde ve tamamen sınava girecek adayları göz önüne alarak işlemeye çalıştık. En son yapılan MBST Sınavındaki soruları dikkatli bir şekilde inceledik ve kitabımızı güncelledik. Konu anlatımlarını bir din görevlisinin bilmesi gerektiği kadar izah ettik, zira konu bilinmeksizin mücerret soru çözmenin kuru bir ezberden öteye gitmediği kanaatini taşımaktayız. Özellikle son yapılan MBST sınavında Fıkıh Bilgisi olmak üzere Dinler Tarihi ve Mezhepler Tarihi konularında ayrıntı bilgilerin yoğun olarak sorulmuş olması bunu ispatlayan bir durumdur. Adaylarımızdan gelen talepler doğrultusunda son yıllarda soruların yoğun olarak geldiği FIKIH İLMİ, İSLAM HUKUKUNDA AKİTLER (MUÂMELÂT), AİLE HUKUKU (MÜNAKEHÂT), CEZA HUKUKU (CİNÂYÂT) gibi konular MBSTS EL-İHKÂM KİTABI?na eklenmiştir.

Bu çalışma muhtevasıyla İmam-Hatiplik, Müezzinlik, Kur?ân Kursu Öğreticiliği seviyesinde MBST sınavına hazırlanan adaylarımıza hitap etmektedir. Dikkatli bir şekilde çalışıldığında bu kitapla istenilen başarıya ulaşılacağı düşüncesindeyiz.

MBSTS el-İhkâm KİTABININ BELİRGİN ÖZELLİKLERİ

-Adından da anlaşıldığı gibi en sağlam ve en güvenilir konu anlatımına sahiptir.

-Alanında en detaylı konu anlatımına sahiptir.

-Konu anlatımında önemli noktalar koyulaştırılarak algıda seçicilik sağlanmıştır.

-Konu içinde verilen bilgi notlarıyla püf noktalar belirtilmiştir.

-En önemlisi, MBSTS el-İhkâm kitabımız; MBSTS Hazırlık Kurslarında en çok tercih edilen hazırlık kitabıdır.

NASIL ÇALIŞMALIYIZ?

-Öncelikle bütün sınavlarda olduğu gibi MBSTS?de de başarılı olmanın tek yolu planlı bir çalışmadan geçmektedir.

-Konu anlatımı mutlaka not alınarak veya altı çizilerek çalışılmalıdır.

-Önemli hususlar ezberlenmelidir.

-Konular veya kavramlar arasında bağlantı bulunması halinde, daha fazla dikkat edilmeli, analiz ve sentezleme yöntemi kullanılmalıdır.

-Konu anlatımları sonunda yer alan testlerden yanlış cevapladığınız olması halinde ilgili konu tekrar gözden geçirilmelidir.

Çalışmamızda büyük bir gayret sarf ettik ancak yine de gözden kaçan eksiklerimiz ve hatalarımız olmuş ise şimdiden özür dileriz.

Gayret bizden, Başarı ise yalnızca Yüce Allah'tandır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.