WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Celal Aydın Yayınları TYT AYT KPSS DGS MSÜ Paragraf Konu Anlatımlı Soru Bankası

Ürün Kodu : 9786057001610
Sayfa Sayısı : 252
Ebat : 19x27
90,00 TL
63,00 TL
%30 İndirim
20.04.2024 tarihine kadar kargoda
Bu ürün şimdiye kadar 62 ziyaretçimiz tarafından satın alınmıştır
​Celal Aydın Yayınları TYT AYT KPSS DGS MSÜ Paragraf Konu Anlatımlı Soru Bankası

Kitabımız"paragraf anlamı soru bankası” içeriğine sahip olup her biri özgün metinlerden seçilmiş ve ÖSYM sınavlarının tümünü kapsayıcı nitelikte hazırlanmış sorulardan oluşan zengin içerikli bir kitaptır.

ÖSYM’nin son 10 yılda gerçekleştirdiği sınavlarda sorduğu sorular ve MEB Talim Terbiye Kurulu ders kitaplarından takip edilen genel müfredat üzerinden konu ve soru takibi yapılarak seçkin bir kadro tarafından hazırlanmıştır.

Kitabımızda yer alan paragraf soruları yalnızca edebi metinlere ait parçalardan değil güncel ve bilimsel makalelerden, biyoloji, psikoloji, sağlık, ekonomi, tarih konulu çeşitli dergilerden de kaynak seçkileri yapılarak düzenlenmiştir.

Sorular yalnızca soru odaklı olmayıp öğreten, bilgilendiren, öğrencilerde okuma ilgisi uyandıran bir amaca yönelik hedefler ve kazanımlar gözetilerek hazırlanmıştır.

Yeni nesil soru tiplerinin yanı sıra belki de gelecek yıllarda göreceğimiz "şekilli, resimli, grafiksel, görsel ağırlıklı” soru örneklerine de yer verilerek sıra dışı paragraf soru tipleri öğrencilere tanıtılmaya çalışılmıştır.

KİTABIN İÇERİĞİNDE NELER VAR?

Kitabımız 6 bölümden oluşmaktadır:

1. Bölüm: Paragrafta anlatım biçimlerine yönelik şekilsel ve görsel soruların yanı sıra seçkin gezi yazısı metinlerine ve sınavda çıkması olası soru örneklerine yer verilmiştir.

2. Bölüm: Paragrafın yapısı ve paragrafta yardımcı düşüncelerin yer aldığı soru örneklerine yer verilmiştir. Özellikle paragrafa karşı ön yargılı olan ve okuma zevkinden uzak kalan öğrenciler için okurken ve soruyu çözerken zevk alınabilecek metinlerden sorular oluşturulmuştur.

3. Bölüm: Paragrafta konu ve ana düşünce soruları üzerine yoğunlaşılmış bir bölüm olup basit metin örnekleri üzerinden, kısa pratiklerle cevaba ulaşılabilecek yöntemler üzerinden hazırlanmış soru örneklerine yer verilmiştir.

4. Bölüm: Paragrafın yapısı başlıklı bir bölüm olup paragraflarda boşluk doldurma, metni uygun cümlelerle tamamlama, dağıtılmış bir paragrafı toplama üzerine örnek sorulardan oluşan; öğrencileri, metinleri okurken sıkmayan ve güncel konularla okuma dikkatini canlı tutabilecek tarzda hazırlanmış örnek sorulardan oluşmuştur.

5. Bölüm: Yeni nesil ve diyalog kurgusu üzerine hazırlanmış sorulardan oluşmuştur. Sorulan soruya cevap olabilecek bir paragrafı tespit etme, paragraftan mesaj çıkarma ve paragraflar arasında ilişki kurma yöntemlerinin yanı sıra iki ayrı paragrafı bütünleyebilme becerisine dayalı soru örneklerini içermektedir.

6. Bölüm: Güncel paragraf sözlüğüne yer verilerek öğrencilerin paragraf literatürüne olan kavram yabancılığını ortadan kaldırmaya yönelik bir çalışma şeklinde hazırlanmıştır.

NEDEN CELAL AYDIN PARAGRAF SORU KİTABI?

Celal Aydın Yayınları Paragraf Soru Kitabı öğrencilerin,

·Paragraf sorusu çözerken okuma ilgisini canlı tutma

·Güncel metinler üzerinden hazırlanan sorularla bilgilendirme yapıp konuyu öğretme

·Okuma hızını ve sabrını arttırma

·Pratik çözüm yöntemlerini öğrenerek zaman kazanma

·Metinler arası bağlam oluşturarak sözcük, cümle ve paragraflar arasında bütünlük kurma becerisini geliştirme

hedeflerine uygun hazırlanmış özgün bir kitaptır. Çok uzun ve karmaşık metinlerle öğrencileri paragraf çözümünden uzaklaştıracak soru örneklerinden özenle kaçınılmıştır.

 
CELAL AYDIN PARAGRAF SORU KİTABI KİMLERE ÖNERİLİR?

ÖSYM tarafından yapılan tüm sınavlar yakın takibe alınarak hazırlanmış bir kitap olduğu için TYT, MSÜ ve KPSS’ye hazırlanan tüm öğrencilere tavsiye edilir.

Kitabımızdan faydalanacak öğrencilerimizin fark yaratmaları dileğiyle…
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.