WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Açıklamalı Avukatlık Yasası

Ürün Kodu : 9789750217418
Sayfa Sayısı : 1087
Ebat : 17x25
1.295,00 TL
Daha Fazla Hukuk
Kitabın birinci bölümünde avukatların görev suçlarının soruşturulması ve kovuşturulması yöntemi ilgili yargı kararları ile açıklanmaktadır. Birinci bölümde ayrıca, Avukatlık Yasasında düzenlenen suçlar ile Türk Ceza Kanunu ve diğer kanunlarda yer alan ve avukatlar tarafından işlenebilen suç türleri (görevi kötüye kullanma vb.) incelenmekte ve ilgili yargı kararlarına yer verilmektedir. İkinci bölümde avukatlık mesleğinin yerine getirilmesi dolayısıyla savunma dokunulmazlığı hakkı incelenmektedir.

Avukatların disiplin soruşturması ve kovuşturmasının incelenmesi ve TBBDK kararlarının yer aldığı dördüncü bölümden sonra avukatlık sözleşmesinin hukuki niteliği açıklanıp, vekalet ücreti alacağı ile ilgili kararlar ile çeşitli dava türlerine göre vekalet ücretlerini inceleyen Yargıtay kararlarına yer verilmektedir. Beşinci bölümde ayrıca avukatın hukuki sorumluluğu ve ceza yargılamasında vekillik ve müdafilik görevleri incelenmektedir.

Son bölümde, Avukatlık Yasasının madde metinleri, geçirdiği değişiklikleri de içerecek biçimde verilmekte ve yargısal nitelikteki bazı maddeler açıklanırken ilgili kararlara da yer verilmektedir.

Konu Başlıkları

Avukat Yasası Madde Açıklamaları
Yeni TCK ve CMK Hükümleri Yönünden Görev Suçları ve Soruşturma Usulü
Zorunlu Müdafilik ve Vekillik Görevleri
Vekalet Belgeleri ve Vekalet Ücretleri
Avukatlara Karşı İşlenen Suçlar
Disiplin Kararları (TBBDK ve Danıştay)
Staj ve Mesleğe Kabul İle İlgili Kararlar
Avukatların Tazminat Sorumlulukları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.