Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Adli ve İstihbari Amaçlıİletişimin Denetlenmesi

Ürün Kodu : 9789750224775
Sayfa Sayısı : 345
Ebat : 16x24
455,00 TL
Daha Fazla Hukuk
Suç işlenmesinin önlenmesi ve işlenen suçların aydınlatılmasında büyük fayda sağlayan iletişimin denetlenmesi, aynı zamanda kişilerin özel hayatlarının en gizli alanlarının deşifre edilmesine sebep olabilmektedir.

Ülkemizde iletişimin denetlenmesine ilişkin sistem 2005 yılında yeniden dizayn edilmiş ve uygulanmaya başlamıştır. Bu sistem delilden sanığa gitme ilkesinin hayata geçmesine ve çok sayıda suç örgütünün çökertilmesine imkan vermiştir. Ancak bununla beraber çok sayıda vatandaşın telefonunun dinlendiği konusunda endişelenmesine sebep olmuştur, iletişimin denetlenmesinin suçla etkin mücadele için kullanılmaya devam edilmesi, ancak varsa vatandaşları endişelendiren yönlerinin de giderilmesine ihtiyaç bulunmaktadır. Bu standartta bir sistemin oluşturulabilmesi için çağdaş referanslara da bakmak gerekir. Bu kitapta, ilk olarak ülkemizde kurulun iletişimin denetlenmesine ilişkin sistemin işleyişi tüm detaylarıyla sade ve anlaşılır bir dille anlatılmaktadır.

İkinci olarak da, Ülkemizde kurulan bu sistemin, çağdaş ülkelerdeki sistemlerle ve konuyla ilgili çok sağlam kriterler koyan AİHM'nin kararlarıyla uyumlu olup olmadığı ya da ne kadar uyumlu olduğu ortaya konulmaya çalışılmaktadır.

Konu Başlıkları

Mukayeseli Hukukta İletişimin Denetlenmesi
Türk Hukukunda Adli ve İstihbari Amaçlı İletişimin Denetlenmesi
AİHS ve AİHM Kararları Perspektifinde Türk Hukukunun Analizi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.