WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Askeri Ceza Hukuku

Ürün Kodu : 9789750220807
Sayfa Sayısı : 544
Ebat : 16x24
655,00 TL
Daha Fazla Hukuk
Çalışmada öncelikle Askeri Ceza Hukuku kavramı ve kaynakları ele alınmıştır. Yine Askeri Ceza Kanunu'nun uygulama alanı değerlendirilmiştir, Bu bağlamda özellikle asker kişi kavramı açıklanmıştır. Askeri suç kavramına çalışmada ayrıntılı olarak yer verilmiş ve askeri suçların unsurları ile cezalandırılması için gerekli diğer koşullar ve özel görünüm şekilleri incelenmiştir. Ardından askeri suçlara uygulanacak yaptırımlara yer verilmiştir.

Askeri yargı kavramı incelendikten sonra askeri mahkemelerin kuruluşu ile görev ve yetkileri ayrıntılı olarak analiz edilmiştir. Askeri ceza muhakemesinin süjeleri ve bu bağlamda özellikle askeri hâkimlerin bağımsızlıkları ve güvenceleri değerlendirilmiştir. Yine askeri ceza muhakemesinde koruma tedbirlerine ve kanun yollarına ilişkin açıklamalar getirilmiştir. Daha sonraki kısım ise, askeri infaz hukukuna ayrılmıştır.

Son kısımda ise, askeri disiplin hukuku incelenmiştir. Burada disiplin kabahatleri, disiplin tecavüzleri ve disiplin suçları kavramları ele alınmıştır. Bu kapsamda disiplin amirlerin disiplin cezası verme yetkileri irdelenmiştir. Ayrıca disiplin mahkemeleri adil yargılanma hakkı açısından değerlendirilmiştir. İncelemekte olduğunuz "Askeri Ceza Hukuku" adlı bu kitap, konu hakkında bilgi edinmek isteyen okurlararın yararlanabileceği güncel, kapsamlı bir kaynaktır.

Konu Başlıkları

Askeri Ceza Hukukuna Giriş
Askeri Suç Teorisi
Askeri Yaptırım Teorisi
Askeri Ceza Muhakemesi Hukukuna Giriş – Askeri Mahkemelerin Kuruluşu, Görev ve Yetkileri
Askeri Ceza Muhakemesinin Yürüyüşü
Askeri Ceza Muhakemesinde Kanun Yolları
Askeri İnfaz Hukuku
Askeri Disiplin Hukuku
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.