WhatsApp Destek
Stokta Yok

Seçkin Yayıncılık Bankacılar Ve Uygulamacılar İçin100 Soruda Takyidat İpotek Tesis İşlemlerinde Karşılaşılabilecek Şerhler, Beyanlar ve Sair Kayıtlar

Seçkin Yayıncılık
(0 Yorum)
ISBN 9789750241024
YAZAR Süleyman Kandemir
SAYFA SAYISI 244
EBAT 14x20
Ürün Özellikleri
İnsanlar her halükarda birbirine muhtaç varlıklardır. Bu itibarla; kredi kullanmak, borç almak, hayatın olağan akışı içinde gerçekleşen hadiselerdir. Bu ihtiyaç ve ilişkinin doğurduğu sonuçlar, farklı hukuki müesseselerin kurulmasını zaruri kılmıştır. İpotek, bu zaruretin sonucu olarak ortaya çıkmıştır.

İpotek, borç alan kişinin borcunu ödemesinin bir teminatı olarak tesis edilen ve hukuk düzeni tarafından alacaklıyı güvence altına alan bir imkânı ifade eder. Ancak, bu imkânın tam anlamı ile verimli bir şekilde kullanılabilmesi, hem hukuki hem de fiili olarak gerçek teminat teşkil edebilecek ipoteklerin tesis edilmesine bağlıdır. Bu çalışmanın temelini de, tesis edilecek ipotek işlemlerinde ipotek konusu taşınmazın hukuken tam bir güvence teşkil edebilmesi için üzerinde yer alan kayıtların ne anlama geldiğinin izah edilmesi oluşturmaktadır. Bu kapsamda, çeşitli takyidat örnekleri üzerinde açıklamalar yapılmıştır. Kitap, herkes için bir başvuru kitabı niteliğinde ise de, özellikle bankalar, uygulamacılar, tapu kadastro yüksekokulu öğrencileri ve tapu görevlileri için çok daha faydalı olacaktır.

Konu Başlıkları

Takyidat
Sıkça Rastlanan Takyidat İncelemeleri
Ödeme Seçenekleri
Yorumlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.