WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Bilimsel Görüşler ve Yargısal Kararlar EşliğindeMiras Hukukunda Ölüme Bağlı Tasarrufların İptali Davaları

Ürün Kodu : 9789750235344
Sayfa Sayısı : 288
Ebat : 16x24
400,00 TL
Daha Fazla Hukuk
Vasiyetçi kişinin son arzularına saygı gereği ölümünden sonra yapılmasını ya da yapılmamasını istediği hususların şekil eksikliği nedeniyle iptali davalarının yoğunluğu gözlenmektedir. Kitap da ilgili bölümlerde; ölüme bağlı tasarruflardan sayılan miras sözleşmesi ve özellikle vasiyetnameleri içeren uyuşmazlıklara ilişkin davalar incelemeye konu edilmiştir. Özellikle; vasiyetname şekilleri; vasiyetnamenin şeklen iptali; belirli mal vasiyetinin yerine getirilmesi; vasiyetnamenin açılması ve okunmasının tespiti davalarına yer verilmiştir. Her konuya ilişkin uygulamayı yönlendiren öğreti görüşü ile Yargıtay Kararlarından sıkça söz edilmek suretiyle kitap pratikleştirilmiş ve yararlanmada kolaylık sağlanmıştır.

Kitabın giriş bölümünde; miras hukukuna ilişkin bazı kavramlar; ek bölümde ise; soru ve yanıtlı bilimsel görüş ve yargısal kararlardan derlenmiş çözümlere yer verilerek uygulayıcının kuşku ve tereddüdünün giderilmesi amaçlanmıştır.

Konu Başlıkları

Vasiyetname Şekilleri
Vasiyetnamenin Şeklen İptali Davası
Ölüme Bağlı Tasarrufların İptali Davası
Belirli Mal Vasiyetinin Yerine Getirilmesi Davası
Vasiyetin Açılıp Okunduğunun Tespiti Davası
Miras Sözleşmesinin İptali Davası
Yargıtay Kararları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.