WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık C Programlama Dili İşaretçiler Pointers - Dosyalar - Paralel Port Test Cihazları - İkili Binary Sayıcı

Ürün Kodu : 9789750244360
Sayfa Sayısı : 399
Ebat : 18x23
290,00 TL
Daha Fazla Bilgisayar
Gözden geçirilmiş 8. Baskısını yapan kitap, çıktığı ilk günden beri gerek üniversitelerde gerekse özel kurslarda "C Programlama Dili" dersi için temel ders kitabı olarak binlerce öğrenciye ve programı kendi kendine öğrenmek isteyen kişilere rehber kitap olmuştur. Kitap, her yeni baskısında bir önceki baskı için akademisyenlerden, öğrencilerden ve okuyuculardan gelen istek, öneri ve eleştiriler dikkate alınarak hazırlanmış, kitabın okuyucu dostu olması amaçlanmıştır.

Kitap C Programlama Dilini hiç bilmeyenlere hitap edecek şekilde hazırlanmış, konular kolaydan zora doğru sıralanmıştır. Konular şekil ve tablolarla daha ayrıntılı bir biçimde incelenmiş ve örnek programların sayısı artırılarak konunun daha iyi anlaşılması hedeflenmiştir. Her bölümün sonunda, konu ile ilgili sorulara yer verilerek hem konunun daha iyi öğrenilmesi hem de olası sorunlarda ne yapılması gerektiği konularına açıklık getirilmiştir. Kitabı bitiren bir okuyucu, ileri düzeyde C dili ile program yapabilecek düzeye gelecektir.

Ayrıca kitapta: Temel elektronik eğitimi alanların bu bilgilerini yazılımla birleştirerek ortaya yeni projeler çıkarabilecekleri konuları da içermektedir. Bu doğrultuda Türkçe kitaplarında çok fazla yer almayan bilgisayarın paralel portuna bağlanan kontrol devrelerinin yapımı ve bu devrelerin yazılımla denetimi konusuna da yer verilmiştir.

Konu Başlıkları

C Programlarının Bir Kısmının C++ Eşdeğeri
Program Denetim Deyimleri
İşaretçiler (Pointers)
Fonksiyonlar
Değişkenlerin Saklanması
Veri Yapıları
Dosyalar
Seri ve Paralel Portların Kullanımı
Paralel Port Test Cihazları
Matematiksel Fonksiyonlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.