WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Ceza Muhakemesinde İstinaf

Ürün Kodu : 9789750260728
Sayfa Sayısı : 384
Ebat : 16x24
178,00 TL
Daha Fazla Hukuk
Son üç yıl içinde istinaf kanun yoluna ilişkin çok sayıda yasal düzenleme yapılmış ve bu arada istinaf mahkemelerinin uygulamaları belirginleşmiş ve hatırı sayılır içtihat birikimi olmuştur. İşte eserin bu baskısında; yapılan yasal değişiklikler, istinaf kanun yoluna ilişkin bölge adliye mahkemelerinin kararları ile Yargıtay kararları ışığında konular ele alınmış ve eser yenilenmiştir.

Üç bölümden oluşan eserin birinci bölümünde istinaf kavramı, niteliği ve tarihsel gelişimi hakkında bilgi verilmiştir.

İstinaf davasının açılması başlığını taşıyan ikinci bölümde, istinaf edilebilen ve edilemeyen hükümler, istinaf sebepleri ve istinaf sebeplerinin sınırlandırılıp sınırlandırılamayacağı, kimlerin istinaf kanun yoluna başvurma hakkı bulunduğu, istinaf kanun yoluna başvurulmasının koşulları, istinaf davasından vazgeçilmesi ve geri alınması konuları ayrıntılı bir şekilde incelenmiştir.

İstinaf yargılaması başlığını taşıyan üçüncü bölümde ise, istinaf başvurusunun ilk derece mahkemesince incelenmesi, bölge adliye mahkemesince yapılacak ön inceleme ve esas bakımından inceleme; keza bu aşamalarda tutukluluk konusunda bir karar verilmesinin gerekip gerekmediği konuları ele alınmış; ön inceleme ve esas bakımından inceleme sonucu verilebilecek kararlar konusunda ayrıntılı bilgi verilmiştir.

Bu bölümde ayrıca davanın yeniden görülmesi kararıyla birlikte yapılacak duruşma hazırlığı ve duruşma aşamasında delil toplanması, duruşmanın yürüyüşü, istinabe ve SEGBİS yöntemine başvurulması ile sanığın duruşmada dinlenmesinin zorunlu olup olmadığı hususları irdelenmiş ve duruşma sonunda verilebilecek kararlar ayrıntılı olarak incelenmiştir. Daha sonra ise bölge adliye mahkemesinin kararlarına karşı başvurulabilecek kanun yolları ele alınmıştır. Kitabın basımından sonra yapılan kanun değişiklikleri sonuç kısmında ise yazarın bazı tespit ve değerlendirmelerine yer verilmiştir.

Konu Başlıkları

Temel Bilgiler
İstinaf Davasının Açılması
İstinaf Yargılaması
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.