Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Çözümlü ÖrneklerleÖrnekleme Yöntemlerine Giriş Araştırma Türleri - Örnekleme Yöntemleri - Örnekleme Dağılımı

Ürün Kodu : 9789750255946
Sayfa Sayısı : 512
Ebat : 16x24
323,00 TL
Gözden geçirilmiş ve güncellenmiş 2. Baskısını yapan kitapta öncelikle araştırma tasarımı, veri toplama yöntemleri ve tahmin yöntemleri gibi konular anlatılarak, okuyucuda kavramsal bir temel oluşturulmaya çalışılmıştır. Altı bölümden oluşan bu kitabın her bölümünde, temel istatistiksel kavramlarının ve örnekleme yöntemlerinin daha iyi anlaşılmasını sağlamak için detaylı olarak çözülmüş toplam 196 alıştırmaya yer verilmiştir. Ayrıca örnekleme teorisi için gerekli temel ispatlar kolayca takip edilebilecek şekilde adım adım anlatılmıştır.

Kitap, uzun yıllar üniversitelerin çeşitli bölümlerinde "Örnekleme" veya "Örnekleme Yöntemleri" konusunda dersler veren yazarların anlattıkları derslerin notlarından, ders anlatımı esnasında öğrencilerinden gelen sorulardan ve mesleki deneyimlerinden sağladıkları birikimlerle okuyucunun kolayca takip edebileceği şekilde basit ve yalın bir dille anlatılmıştır. Kitapta yer alan temel örnekleme yöntemleri gerçek yaşamda karşılaşılabilecek problemler üzerinden ele alınarak, konunun anlaşılır olmasına dikkat edilmiştir.

Konu Başlıkları

Araştırma Türleri
Veri Toplama Yöntemleri
Araştırmalarda Karşılaşılan Hatalar
Tahmin Edici ve Tahmin Edicinin Özellikleri
Beklenen Değer ve Varyansın Özellikleri
Basit Tesadüfî Örnekleme
Tabakalı Tesadüfî Örnekleme
Tabakalı Örneklemede Paylaştırma Yöntemleri
Sistematik Örnekleme
Küme Örneklemesi
Oransal Tahmin
Örnek Çapının Belirlenmesi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.