WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Cumhuriyet Savcısının Etkin Soruşturma Yapma Görevi

Ürün Kodu : 9789750260957
Sayfa Sayısı : 351
Ebat : 16x24
460,00 TL
Daha Fazla Hukuk
Eserin inceleme konusunu "Etkin soruşturmada Cumhuriyet savcısının yapması gerekenler" oluşturmaktadır. Bu kapsamda birinci bölümde; etkin soruşturmayla ilgili temel kavramlar ve ilişkili kurumlar incelenmiştir.

İkinci bölümde, Türk Ceza Muhakemesi Hukuku sistemi bakımından etkin soruşturmanın özellikleri ortaya konarak, etkin soruşturmanın koruma tedbirleri ve soruşturma işlemleri ile ilişkisi incelenmiştir. Bu kapsamda; etkin soruşturma bakımından "arama", "elkoyma", "iletişimin denetlenmesi", "teknik araçlarla izleme" gibi koruma tedbirleriyle birlikte olay yeri inceleme konusu detaylı olarak irdelenmiştir. "Koruma tedbirleri" ve "soruşturma işlemleri" ile etkin soruşturma ilişkisi önem arz ettiğinden doktrin ve yargı kararlarıyla birlikte değerlendirme yapılmıştır.

Üçüncü bölümde ise "ispat külfeti", "hukuka aykırı delil" kavramı, "ifade alma" ve "etkin soruşturma" ilişkisi üzerinde durulduktan sonra etkin soruşturmaya ilişkin genel, özel ve yapısal sorunlar incelenmiştir. Bu çerçevede etkin soruşturmanın sonuçları üzerinde değerlendirmelerde bulunulmuştur.

Konu Başlıkları

Etkin Soruşturma İle İlgili Temel Kavramlar, Etkin Soruşturma Yapma Görevi ve Hukuki Niteliği
Türk Hukukunda Etkin Soruşturma Yapma Görevinin, Koruma Tedbirleri ve Soruşturma İşlemleriyle İlişkisi
Etkin Soruşturmanın Hukuka Aykırı Delillerle İlişkisi, Etkin Soruşturmaya İlişkin Yargı Uygulamasındaki Sorunlar, Etkin Soruşturmanın Sonuçları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.