WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Elektronik Vergileme Hukuku Tanım - Örnekler - Öneriler

Ürün Kodu : 9789750247378
Sayfa Sayısı : 424
Ebat : 13x19
390,00 TL
Daha Fazla Hukuk
Küreselleşme ve dijitalleşen ekonomi, ticareti ve vergilemeyi derinden etkilemektedir. Geleneksel vergi hukuku terminolojisi, buna yeterli cevap üretememektedir.

Bu noktada kitap, elektronik vergileme konseptine uygun çözüm önerilerini ayrıntılı ortaya koymaktadır. Bir bütün olarak dijital ekonomi, e-Ticaret ve devamında elektronik vergilendirme sürecini incelemektedir. Dijital ekonominin boyutları, içeriği, vergilendirilmesi ve çözüm önerilerine, ulusal ve uluslararası düzeyde detaylı yer verilmektedir. Türkiye açısından, dijital vergi uygulamaları kapsamlı olarak, örnekleri ile açıklanmaktadır. Gelecek vergiciliğin temeli olarak, elektronik vergileme ayrıca bir model olarak sunulmakta ve anlaşılabilir bir şekilde şematize edilmektedir.

Kitap diğer yanı ile teorik ve pratik çerçevede her kesimin elektronik ortamda vergi işlemlerini yapabilme isteklerini karşılayacak yeterli bilgilendirmeyi sağlamaktadır. Üniversitelerde eğitim planlarının güncellenmesi ile geleneksel vergi derslerinin yanında ciddi bir boşluğu dolduracak, bağımsız bir alan ve ders olarak, temel başvuru kaynağı haline gelecektir.

Konu Başlıkları

Dijital Ekonomi ve e–Ticaret
Doğrudan ve Dolaylı Uluslararası ve Ulusal Dijital Vergileme
Sorunlar, Analiz ve Alternatif Çözüm Modelleri
Elektronik Vergileme Mimarisi Önerisi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.