WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Gelir Getirici İşlemlerde İhale UsulüDevlet İhale Kanunu

Ürün Kodu : 9789750236723
Sayfa Sayısı : 331
Ebat : 16x24
445,00 TL
Daha Fazla Hukuk
Kamunun gider yapılmasını gerektiren eksiltme ve gelir teminine yönelik artırma ihalelerinde 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu uygulanmaktayken 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu ve 4735 sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu sonrasında alım, hizmet, yapım, kiralama ve taşıma işlerini oluşturan ve gider yapılmasını gerektiren ihaleler Kamu İhale Mevzuatı kapsamına alınmıştır.

Kamu İhale Kanunu ve Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu'nun yayımı ve uygulamaya başlanması sonrasında Devlet İhale Kanunu'nun uygulamadan ve yürürlükten kaldırıldığı gibi bir algı ve düşünce oluşmuştur. Ancak bu doğru değildir, çünkü 2886 sayılı Kanun halen yürürlüktedir. Sadece kamu harcaması yapılmasına yönelik ihalelerde Devlet İhale Kanunu hükümleri uygulanmayacaktır. 2886 sayılı Kanun satım, kiraya verme, trampa, sınırlı ayni hak tesisi işleri gibi kamuya gelir sağlanmasına yönelik ihalelerde uygulanmaya devam edecektir.

Bu çalışma ile 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu'nun bugün itibariyle uygulama kabiliyeti bulunan ve yürürlüğünü sürdüren maddeleri ile bu kanun kapsamında gerçekleştirilen ihaleler ve bunlara ilişkin işlemleri bütün boyutlarıyla irdelenmiş, konu ile ilgili güncel yargı kararları ile Kamu İhale Kurulu kararlarına yer verilerek uygulamada yararlanılacak bir kaynak haline getirilmeye çalışılmıştır.

Konu Başlıkları

Yürürlükten Kalkan Maddeler
Kanun Kapsamındaki İdareler ve İşler
Gelir Getiren ve Gider Yapılan İşlerde Uygulanacak İhale Kanunu
Muhammen Bedel Tespit Usulleri
İhale Komisyonun Oluşumu
İhale Usulleri
51–G Pazarlık Usulü İhale Koşulları
Teminatlar
Ecrimisil ve Tahliye
İhale İşlemlerinde Yasaklar ve Sorumluluklar
Yargı ve Kamu İhale Kurulu Kararları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.