WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Hekimin Estetik Amaçlı Tıbbi Müdahaleden Kaynaklanan Hukuki Sorumluluğu

Ürün Kodu : 9789750259777
Sayfa Sayısı : 142
Ebat : 16x24
270,00 TL
Daha Fazla Hukuk
Bu çalışmada, hekimin estetik amaçlı tıbbi müdahaleden kaynaklanan hukuki sorumluluğu ele alınmıştır. Hekimin hukuki sorumluluğu, sağlık hukuku alanında önemli bir yer edinmektedir. Estetik amaçlı tıbbi müdahale ise, diğer tıbbi müdahalelere nazaran özellik arz eden ve farklılık gösteren bir işlem türüdür. Tıp bilimi ve sağlık hukukunda önemli birer yeri olan bu kavramlardan ise bu çalışma meydana gelmiştir.

Çalışmada ilk olarak, konuyla ilgili temel kavramlar incelenerek, hasta ile hekim arasındaki ilişkinin hukuki niteliğinden bahsedilmiştir. Ardından, hekimin estetik amaçlı tıbbi müdahaleden kaynaklanan hukuki sorumluluğunun kapsamı ve özellikleri ele alınmıştır. Son olarak ise, hekimin hukuki sorumluluğunun sonuçları incelenmiştir.

Yerel kaynaklardan olduğu kadar yabancı kaynaklardan da yararlanılan çalışma, doktrinsel görüşlerle pekiştirilmiş ve güncel Yargıtay kararları ile zenginleştirilmiştir. Çalışma; avukatlar, hâkim ve savcılar ile hukuk fakültesi öğrencileri için olduğu kadar, başta hekimler olma üzere tüm sağlık sektörü çalışanları ile bu alana ilgisi olan herkes için yol gösterici bir kaynak olacaktır.

Konu Başlıkları

Estetik Amaçlı Tıbbi Müdahaleye Dair Temel Kavramlar
Estetik Amaçlı Tıbbi Müdahalelerde Hekim İle Hasta Arasındaki İlişkinin Hukuki Niteliği
Hekimin Sözleşmeden Kaynaklanan Hukuki Sorumluluğu
Hekimin Sözleşme Dışı Hukuki Sorumluluğu
Hekimin Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası Kapsamında Hukuki Sorumluluğu
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.