WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Hukuksal Koruma Sigortası ve Yargı Reformu Strateji Belgesi

Ürün Kodu : 9789750258206
Sayfa Sayısı : 336
Ebat : 16x24
445,00 TL
Daha Fazla Hukuk
Bireyin bir topluluğa ait olmasını sağlayan ortak payda adalettir. 82 Milyon için yapıldığı söylenen bir yargı reformu bunu hedeflemektedir. Adalet üretiminde devletin sorumluluğu kadar tüm demokratik kamusal, özel nitelikte mekanizmalarının da yardımcılık yükümlülüğü vardır. Yargıç, savcı avukat üçlüsüyle yargı tam bağımsız ve tarafsız olmalıdır. Adaletin gerçekleşmesinde İkili devlet birimlerine karşı halkın tek sivil gücü olan avukat halkın birinci güvencesidir.

İşte yeni projede yer alan "Hukuksal Koruma Sigortaları" halka avukat bulma sigortasıdır. Hepimiz yaşadığımız her tür hak ihlallerine karşı, ödeyeceğimiz küçük primlerle, uzman bir avukattan yardım alabilecek, ödeme zorluğu olanlara devlet destek verecektir. Herkese ilk adli yardım ve ücretsiz on line danışma hakkını sağlayacak, ülkemizdeki bu konudaki hukuk boşluğunu dolduracaktır. Ayrıca uzun Mahkeme süreçlerine katlanmadan avukat yardımıyla sulh ve arabuluculukla uyuşmazlıkları kısa yoldan sonlandırabileceğiz.

Kadına şiddet söz konusu olduğunda devlet desteği son derece önemlidir. Arendt' in sözleriyle; "kadının özgürlüğü için adalet aramak toplumu yeniden kurma politikasıdır". Bu noktada asıl destek, şiddet ortaya çıkmadan önlemektir. Olmadığında yargı ve mahkemeden önce şiddet gören kadının "bir avukatla ücretsiz danışma hakkı" pakette adalete giden ilk adım olmalıdır.

Belge uzun çalışmalar sonucu çıkarılmışsa da, beklentileri karşılamaktan uzaktır. Birbiri ardına yeni yasal düzenlemelerin yanında, tek amacı Hukuksal Koruma Sigortası yapan bir sigorta Şirketinin kurulması, Adalet ve Sanayi Ticaret Bakanlıkları işbirliğinde organizasyon birimleri ile bütçe hazırlaması ve Baroların bu özel iş alanında avukat eğitimini tamamlaması gerekecektir. Kitapta tüm bu hususlar tüm yönleri ile ayrıntılı olarak incelenmiştir.

Konu Başlıkları

Hasar Tazminat Şirketleri ve Simsarlığı
Hukuksal Koruma Sigortası, Uzmanlık Dalı
Kadına Şiddet ve Hukuksal Koruma Sigortası
Motorlu Araca Bağlı Hukuksal Koruma
Sürücü Hukuksal Koruma
Taşınmaz Mala Bağlı Hukuksal Koruma
Kişi–Aile Hukuksal Koruma
Genel Şartlarının Açıklanması
Uygulamada Karşılaşılan Sorunlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.