WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık İcra Takibinde İhalenin Feshi Davaları 2004 sayılı İcra ve İflas Kanunu 134. maddesi ilgili mevzuat incelemesi

Ürün Kodu : 9789750259760
Sayfa Sayısı : 551
Ebat : 16x24
660,00 TL
Daha Fazla Hukuk
Çalışmada incelenen her konu aslında ayrı bir kitap konusu olmakla birlikte, çalışma bölümlere ayrılarak; ilamlı icra takibi, ilamsız icra takibi, kambiyo senedine dayalı icra takibi, rehnin paraya çevrilmesi yoluyla takip, menkul rehni, gayrimenkul rehni, tahliye konuları, icra dairesi ‘örnek'leri, icra takip – tahsil harcı ve uygulamada en çok rastlanan konular Yüksek Yargı Kararları ışığında incelenmiştir. Konular, tamamen uygulamaya yönelik örneklerle zenginleştirilerek, pratikte kolaylık sağlanması amaçlanmıştır.

İcra takip hukuku, yargılamanın icrasının adeta eli kolu olduğundan, rehber niteliğinde hazırlanan kitapta, uygulama ve pratikte okuyucuya kolaylık sağlanarak, icra takibindeki yargılama usulünün yasal mevzuatla birlikte sunulması amaçlanmıştır.

Yeni baskısında güncellenen ve genişletilen kitap, başta avukatlar, akademisyenler, öğrenciler, alacaklılar-borçlular, şirket ve diğer tüzel kişiler olmak üzere, icra hukukuyla ilgilenen herkes için rehber niteliğinde çok önemli bir kaynaktır.

Konu Başlıkları

Yargıtay Kararları
Bölge Adliye Mahkemesi Kararları
Genel Tanımlar – Konularına Göre Tasnifli – Uygulama ve Örneklerle
Görevli – Yetkili Mahkeme
Husumet (Dava Ehliyeti)
Dava Açma Süresi (Süre Aşımı)
Para Cezasına Hükmedilmesi
Usulsüz Tebligat
İhtiyati Tedbir
İhaleye Fesat Karıştırılması
Arttırmaya Hazırlık Aşamasındaki Hatalı İşlemler
İhalenin Yapılması Sırasındaki Hatalı İşlemler
Alıcının Taşınmazın Önemli Nitelikleri Hakkında Hataya Düşürülmüş Olması
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.