WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık İdare ve Vergi Mahkemelerinde Bilirkişilik

Ürün Kodu : 9789750262067
Sayfa Sayısı : 244
Ebat : 16x24
355,00 TL
Daha Fazla Hukuk
2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu'nun 31. maddesinin atıfta bulunduğu 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu'nun 266. maddesinde, "Mahkeme, çözümü hukuk dışında, özel veya teknik bilgiyi gerektiren hâllerde, taraflardan birinin talebi üzerine yahut kendiliğinden, bilirkişinin oy ve görüşünün alınmasına karar verir." hükmüne yer verilmiştir.

Bilirkişiye başvurulmasında ki amacın, hukuka uygun karar verebilmek için gerekli verilere ulaşmak olduğu göz önünde tutulduğunda, bilirkişilerin uyuşmazlık konusunda özel ve teknik bilgiye sahip olan kişiler arasından seçilmesi gerektiği kuşkusuz olup, bilirkişi veya bilirkişilerce düzenlenen raporda, sorulara verilen cevapların şüpheye yer vermeyecek şekilde açık, rapor içeriğinin ise hükme esas alınabilecek nitelikte olması gerekmektedir.

Kitapta; hem bilirkişilik uygulamasına ilişkin kapsamlı bilgilere, hem de ilgili güncel Danıştay ve Bölge İdare Mahkemesi kararlarına yer verilmiştir.

Kitabın yeni baskısında ayrıca; uygulamada idare ve vergi mahkemeleri dosyalarına sunulmuş, uzman bilirkişilerce hazırlanan rapor örnekleri de eklenerek kitap zenginleştirilmiştir. Kitapta yer alan bilirkişi raporlarıyla, okuyucunun inceleme ve araştırma metotlarını yasal mevzuatla değerlendirmesi amaçlanmıştır.

Konu Başlıkları

Uygulamada Bilirkişilik
Bilirkişi Rapor Örnekleri
Danıştay ve Bölge İdare Mahkemesi Kararları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.