WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık İflastan Korunma ve İflas Ertelemenin Yönetilmesi

Ürün Kodu : 9789750233197
Sayfa Sayısı : 202
Ebat : 13x19
205,00 TL
Daha Fazla Hukuk
İflas erteleme ülkemizde son 15 yıldır gündemden düşmeyen bir konudur. Çok sayıda firma iflas aşamasına gelmekte, bazıları iflas erteleme alabilirken, bazıları alamamaktadır. İflas erteleme alamayan şirketler doğrudan iflas etmekte, erteleme alabilenlerin de maalesef çoğu sürecin iyi yönetilememesi nedeni ile sürecin sonunda iflastan kurtulamamaktadır.

Yazar, uzun yıllar çok çeşitli sektörlerde edindiği bilgi ve deneyimlerin ışığında, iş hayatında pek çok şirketi etkileyen krizleri ve bu krizlerin yol açtığı iflas erteleme ve iflas ertelemenin yöneltmesi konusundaki deneyimlerini kitaba aktarmıştır. Yazarın, bizzat iflas erteleme almış şirket deneyimi ve bu şirketin iflas erteleme sürecinden başarıyla çıkarak eskisinden daha güçlü bir şekilde faaliyetlerine devam etmesi, kitabı somut, uygulanabilir ve faydalı bir rehber haline getirmektedir.

Kitap; şirket sahipleri, şirket yöneticileri, avukatlar, bilirkişiler, kayyumlar ve akademisyenler için bir rehber niteliği taşımasının yanında, işletmesini iflastan uzak tutmak isteyen yöneticilere de hitap etmektedir.

Yazar Hakkında:
Yaklaşık 30 yıllık iş hayatında çeşitli özel banka ve şirketlerde müfettiş, finans müdürü, genel müdür yardımcısı ve genel müdür olarak görev almıştır. Halen perakende sektöründeki bir şirkette genel müdür yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

Konu Başlıkları

Krizler
Şirketi Yeniden Kurmak
Kârsızlık Kıskacından Kurtulmak
Faaliyetlerde Seçici Sınırlandırma
Büyüme Yönetimi
İşgücünü Yönetmenin Yolu Olarak İşi Yönetmek
İş Süreçlerini Sürekli İyileştirmek
Finans Politikası
Temel Konularda Hatasız Çalışmak
İflas Ertelemeye İlişkin Genel Kavramlar
İflas Ertelemenin Koşulları
İflas Ertelemenin Yargı Süreci
İflas Erteleme Süreci Uygulama Rehberi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.