WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık İnşaat Sektöründe İş Sağlığı ve Güvenliği İş Kazaları - Meslek Hastalıkları - Teknolojik Uygulamalar

Ürün Kodu : 9789750268625
Sayfa Sayısı : 368
Ebat : 16x24
210,00 TL
İnşaat sektörü ülkemizde İSG açısından en riskli sektörlerin başında gelmekte, her yıl kazalar veya meslek hastalıkları sonucu binlerce sektör çalışanı hayatını kaybetmekte, yaralanmakta veya geçici veya sürekli iş göremez hale gelmektedir. Buna rağmen, konunun inşaat sektörü özelinde yeterince ele alınmadığı görülmektedir.

Yazarlar, uzun yıllara dayanan saha tecrübeleri ile akademik bilgi birikimlerini yansıttıkları, bu kitapla söz konusu eksikliği gidermeye çalışmışlardır. Kitap akademik camia ile birlikte şantiyelerde görev yapan yönetici, mimar-mühendis ve İSG sorumlularının yararlanabilmesi maksadıyla hem akademik nitelikte hem de pratik uygulamaları içerecek şekilde düzenlenmiştir.

Kitabın birinci bölümünde İSG'ye ilişkin kavramlar ve ilgili yönetim boyutları ele alınmıştır. İkinci bölümde iş kazaları sektörü diğer sektörlerden ayıran kendine özgü koşullar ışığında ana imalat kalemleri bazında ele alınmış, bölüm sonunda iş kazalarını önlemeye yönelik kontrol listelerine yer verilmiştir. Üçüncü bölümde sektörde en yaygın görülen meslek hastalıkları ve alınabilecek önlemlerle birlikte, psikolojik sağlık, ilk yardım ve ergonomi konuları anlatılmıştır. Kitabın son bölümünde ileride İSG faaliyetlerini bütünüyle değiştirebileceği düşünülen yeni teknolojiler ile halihazırdaki uygulamaları incelenmiştir.

Konu Başlıkları

İSG ve İlgili Yönetim Boyutları
İnşaat Sektöründe Güvenlik Riskleri
İnşaat Sektöründe İş Kazaları
İş Kazalarının Önlenmesine Yönelik Kontrol Listeleri
İnşaat Sektöründe Sağlık Riskleri
İnşaat Sektöründe Sık Karşılaşılan Meslek Hastalıkları
İnşaat Sektöründe Endüstriyel Psikoloji ve Çalışma Ortamı
İlk Yardım ve Acil Müdahale
Ergonomi
İnşaat Sektöründe İSG'nin Sağlanmasına Yönelik Yeni Teknolojiler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.