WhatsApp Destek

Seçkin Yayıncılık İnsan Hakları Mahkemesi Kararları Doğrultusunda Açıklamalı- İçtihatlıBasın Hukuku Basın Yoluyla İşlenebilen Diğer Şuçlar

Seçkin Yayıncılık
(0 Yorum)
170,00 TL
ISBN 9789750248191
YAZAR Hüseyin KILIÇ
SAYFA SAYISI 224
EBAT 16x24
Ürün Özellikleri
İletişim çağı olarak nitelendirilen günümüz dünyasında, basın yayın organları aracılığı ile ve sosyal medya üzerinden işlenen suç oranlarında fazlaca artış yaşanmaktadır. Bununla birlikte kişilerin özgürce iletişim kurabilmesi ve ülke içerisindeki basın yayın organlarının da ifade özgürlüğü kapsamında özgür bir ortamda görevini ifa edebilmesi, demokrasinin olmazsa olmaz mihenk taşlarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. İfade özgürlüğü ve suç ikilemi arasında uluslararası kriterlere uygun bir denge oluşturabilmek de önem taşımaktadır.

Bu kitapta, basın özgürlüğünün sınırları, bu sınırın nerede ihlal edildiği ve özellikle ifadenin hangi noktada korunmaya değer olmaktan çıkıp suça dönüştüğünün çerçevesi çizilerek; İnsan Hakları Mahkemesi'nin ve Yargıtayın vermiş olduğu kararlar ışığında tanımlanmaktadır.

5187 sayılı Basın Kanununun uygulama şekli ile Türk Ceza Kanununda düzenlenen ve basın yolu ile işlenebilen diğer suçlar son içtihatlar ışığında izah edilmektedir.

Konu Başlıkları

Basın Kanunu ve Açıklaması
Basılmış Eserler Yoluyla İşlenebilen Bazı Suçlar
Türk Ceza Kanununda ki Hakaret Suçları
Ödeme Seçenekleri
Yorumlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.