WhatsApp Destek
Stokta Yok

Seçkin Yayıncılık İş Hukukundaİşçilik Alacakları ve Tazminat Davaları Arabulucular ve Bilirkişiler İçin: Genel Bilgiler - Dilekçeler & Bilirkişi Raporları

Seçkin Yayıncılık
(0 Yorum)
ISBN 9789750258138
YAZAR Filiz Berberoğlu Yenipınar
SAYFA SAYISI 832
EBAT 16x24
Ürün Özellikleri
İş İşçi ve işveren arasındaki uyuşmazlıklarda; kıdem, ihbar, ücret, fazla mesai hafta sonu ve bayram tatil alacakları, yıllık izin ücreti, maddi ve manevi tazminatlar, toplu iş sözleşmesi ve sendikal tazminatlar talep edilebilmektedir.

Bireysel veya toplu iş sözleşmesine dayanan işçi veya işveren alacağı ve tazminatı ile işe iade talebiyle açılan davalarda, arabulucuya başvurulmuş olması dava şartı haline gelmiş ve dava açılmadan önce arabulucuya başvurulması zorunlu olmuştur.

Yaşanan bu köklü değişimler sonucunda hazırlanan bu çalışma, bilirkişiler, arabulucular ve hukukçular için önemli bir rehber niteliğindedir. Kitapta; örnek dilekçeler ile uygulamada iş mahkemesi dosyalarına sunulmuş, en az 15 yıl ve daha uzun süredir bilirkişilik görevini icra eden uzman bilirkişilerce hazırlanan ve hesaplamaları gösterir bilirkişi raporları, konularına göre ayrılarak konu başlıklarıyla tasniflenmiştir. Özellikle örnek bilirkişi raporlarıyla, okuyucunun inceleme ve araştırma metotlarını yasal mevzuatla değerlendirmesi amaçlanmıştır.

Konu Başlıkları

Tanım ve Kavramlar
Örnek Dilekçeler
Bilirkişi Raporları
Ödeme Seçenekleri
Yorumlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.