WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık İstatistik - 2 Hipotez Testleri - İstatistiksel Tahmin Teorisi - Regresyon ve Korelasyon Analizi

Ürün Kodu : 9789750251665
Sayfa Sayısı : 276
Ebat : 16x24
187,00 TL
Yazarın daha önce yayınlanan "İstatistik – 1" kitabında yer alan temel istatistik bilgilerinin genel amacı; verilerden yola çıkarak, anakitle hakkında kullanışlı ve özet bilgiler elde etmektir. İlk kitabın devamında ise bu bilgiler yardımıyla, anakitle hakkında tahminler yapmayı veya parametreler hakkında hipotezlerin doğruluğunu amaçlayan istatistiksel testler veya çalışmaların nasıl yapılacağı konularına yer verilmiştir. Böylece anakitle hakkında örneklem seçebilir; bu örneklem bilgilerine dayanarak anakitle hakkında çıkarımlar veya tahminler yapmak mümkün olabilir.

Bu Kitapta, 10 bölüm ve çözümlü 126 problem yer almaktadır. Hipotez testleri, varyans analizi, regresyon analizi gibi öğrencilerin nispeten zorlandıkları konularda detaylı çözümlenmiş örneklere yer verilerek, konuların daha rahat anlaşılması amaçlanmıştır. Ek olarak Parametrik Olmayan İstatistik konusu ve EKK Matris hesaplamaları gibi konular da eklenerek, kitabın içeriği zenginleştirilmiştir.

Bu kitap ile İstatistik bilimi hakkında öğrenilmesi gereken temel bilgiler tamamlanmış, öğrencilerin ve araştırmacıların ilgisine sunulmuştur.

Konu Başlıkları

İstatistiksel Örnekleme Teorisi
Örnekleme Dağılımları
İstatistiksel Tahmin Teorisi
Hipotez Testleri
Parametrik Olmayan İstatistik
Ki–Kare Analizi
Varyans Analizi
Regresyon Analizi
Korelasyon Analizi
Zaman Serisi
EKKY Parametre Tahminleri
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.