WhatsApp Destek
Stokta Yok

Seçkin Yayıncılık Kaliteli Yazılım Nasıl Geliştirilir Kod Düzenleme Teknikleri - Tasarım Şablonları Design Patterns Yazılım Test Yöntemleri

Seçkin Yayıncılık
(0 Yorum)
ISBN 9789750272073
YAZAR Zeynep Nur Aktaş
SAYFA SAYISI 292
EBAT 16x24
Ürün Özellikleri
Programlama öğrenirken hep yeni bir projeye başlayacakmışız gibi düşünsek de gerçek hayat senaryoları bundan biraz farklıdır. Yazılım projeleri genellikle uzun zaman önce başlanmış ve geliştirilmiştir. Farklı programcılar tarafından devralınarak geliştirilmeye devam eder. Bu durumda kodların anlaşılır ve yönetilebilir olması önemlidir. Bu kitap ile uzun soluklu yazılım projelerinin nasıl temiz ve anlaşılır tutulabileceği, devralınan eski kodların nasıl düzenlenip geliştirilebilir hale getirileceği ile ilgili teknikler anlatılmıştır.

Ayrıca, kod düzenleme teknikleri kadar önemli olan kodu düzenleyebilmek için sahip olunması gereken temel konular makaleler ile açıklanmış, gerçek hayat senaryolarından örnekler verilmiştir.

Kitapta 22 kirli kod belirteci ve 70 kod düzenleme tekniğine yer verilmiş, konuların daha iyi anlaşılması için her biri kod örnekleriyle açıklanmıştır.

Kitap, yeni başlayan yazılımcılardan, alanında uzman geliştiricilere ve yöneticilere kadar geniş bir kitleye hitap etmektedir.

Konu Başlıkları

Kod Düzenleme Teknikleri
Kirli Kod Belirteçleri
Nesne Tabanlı Programlama
Tasarım Şablonları (Design Patterns)
Yazılım Mimarileri
Yazılım Geliştirme Süreçleri
Yazılım Test Yöntemleri
Güvenli Yazılım Geliştirme
Ödeme Seçenekleri
Yorumlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.