Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Karşılaştırmalı Hukukta ve Türk HukukundaŞike ve Teşvik Primi Suçları

Ürün Kodu : 9789750226496
Sayfa Sayısı : 356
Ebat : 16x24
465,00 TL
Daha Fazla Hukuk
Sportif etkinliklerin müsabaka veya yarış ya da maç suretiyle icra edildiği alanlarda, sporun amacına ve ruhuna uygun, doğal seyrine göre olması gereken bir sonucun hukuk dışı yollarla etkilenmesinin önlenmesini gerçekleştirme düşüncesiyle hazırlanan, "6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun" bu alandaki boşluğu doldurmuştur.

Eserde, 14.04.2011 tarihinde yürürlüğe giren, 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun'un 11'inci maddesinde düzenlenen "şike ve teşvik primi" suçları, öğretideki yaklaşımlar, Yargıtay' güncel uygulamalar ve karşılaştırmalı hukukta yer alan düzenlemeler birlikte ortaya konulmuş ve detaylı biçimde incelemiştir.

Kitapta şike ve teşvik primi suçları, 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun'da, 6259 sayılı Kanun'la çeşitli değişiklikler ve eklemelerle, 6222 sayılı Kanun'un en son haline göre değerlendirilmiştir.

Eserde şike ve teşvik primi suçları TCK'nın esas aldığı suç teorisi kapsamında incelenerek, konuya ilişkin öğretideki görüşler de dikkate alınarak bir kısım teorik açıklamalarda bulunulmuştur.

Şike ve teşvik primi suçları bakımından, özellikle "Şike Davası" adıyla bilinen davaya ilişkin, verilen Mahkeme ve Yargıtay kararları da kitapta detaylı biçimde ortaya konmuş ve değerlendirilmiştir.

Konu Başlıkları

Şike ve Teşvik Primi Kavramlarının Tanımlanması, Sınıflandırılması ve Tarihçesi
Şike ve Teşvik Priminin Yasaklanması ve Kontrol Altına Alınmasına Yönelik Sözleşmeler
Karşılaştırmalı Hukukta Şike ve Teşvik Primi Suçları
6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun'a Göre Şike ve Teşvik Primi Suçları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.