WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Kat Mülkiyetinde Ortak Yerlerin Tâbi Olduğu Hukuki Rejim

Ürün Kodu : 9789750235078
Sayfa Sayısı : 184
Ebat : 16x24
295,00 TL
Daha Fazla Hukuk
Kat mülkiyeti sisteminde çok sayıda insan bir binada bağımsız bölüm maliki veya bu bölümlerden herhangi bir surette yararlanan sıfatıyla bir arada yaşamaktadır. Sosyal ve kültürel yönlerden birbirinden farklı insanların aynı yapının bağımsız bölümlerinde bir arada yaşamasının sonucu olarak pek çok sorun gündeme gelmektedir.

Yargıtay kararlarına da konu olduğu gibi hak sahiplerinin tamamının kullanma ve yararlanma hakkına sahip olduğu ortak yerlerle ilgili uyuşmazlıkların sıkça ortaya çıktığı görülmektedir. Ortak yerlere ilişkin uyuşmazlıklarla sıklıkla karşılaşılması, bağımsız bölüm maliki veya hak sahiplerinin ortak yerlerde diğer maliklerin hak ve çıkarlarıyla bağdaşır şekilde davranmaları yükümlülüğünü ihlal etmelerinin bir sonucudur.

Çalışmamızın amacı herkesin kullanma ve yararlanma hakkına sahip olduğu ortak yerlerin tabi olduğu hukuki rejim hakkında bilgi vermek ve ortak yerlerle ilgili uyuşmazlıkların çözümüne katkı sağlamaktır. Çalışmamızda Kat Mülkiyeti Kanunu’nun ortak yerlere ilişkin hükümleri bu kapsamda incelenmiştir.

Konu Başlıkları

Kat Mülkiyeti ve Ortak Yerler
Kat Maliklerinin Ortak Yerlere İlişkin Hak ve Yükümlülükleri
Ortak Yerlere İlişkin Yükümlülüklere Uyulmasını Sağlayacak Tedbir ve Yaptırımlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.