WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Kıdem Tazminatı Fonu - İş Hukuku Monografileri -

Ürün Kodu : 9789750262807
Sayfa Sayısı : 200
Ebat : 16x24
310,00 TL
Daha Fazla Hukuk
Kıdem tazminatı mütevazi bir hak olarak mevzuatımıza girmiş, zamanla gelişmiş, iş sözleşmesi sona eren işçilere belirli şartlarda ödenen bir tazminattan çok daha fazla , fonksiyon yüklenmiştir. Kıdem tazminatının işverenler tarafından ağır ekonomik bir yük olarak görülmesi sebebi ile ülkemizde 1950 li yıllardan sonra kıdem tazminatı fonu tartışmaları başlamıştır.1975 yılında İş Kanunu'n da yapılan değişiklik ile kıdem tazminatı fonu kanun hükmü haline gelmiştir. Ülkemizde yıllardır kıdem tazminatı fonu tartışmaları sürmektedir.

Kitapta kıdem tazminatı ele alınmış, kıdem tazminatının tarihsel gelişimi, yapılan kanuni düzenlemeler ve güncel uygulamalar anlatılarak güncel yargı kararları ile desteklenmiştir.

Kıdem tazminatı fonuna geçileceği kanunla düzenlenmiş olduğu için Dünya'da ve Türkiye'de kıdem tazminatı ve fon uygulamaları genel hatları ile incelenmiştir. Uluslararası çalışma örgütü sözleşmelerinde(İLO), Avrupa Konseyi sözleşmelerinde ve Avrupa Birliği hukukunda kıdem tazminatı ve fon uygulamaları hakkında bilgi verilmiştir. Dünya genelinde on sekiz ülkedeki kıdem tazminatı ve fon uygulamaları incelenerek genel hatları ile bilgi verilmiştir. Kıdem tazminatı fonunun artıları ve eksileri ile lehinde ve aleyhinde ileri sürülen görüşler aktarılmıştır.

Konu Başlıkları

Kıdem Tazminatı
Uluslararası Hukuk, Kara Avrupası ve Anglosakson Hukuku İle Bazı Ülkelerde Kıdem Tazminatı ve Kıdem Tazminatı Fon Uygulamaları
Türkiye'de Kıdem Tazminatı Fonu
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.