WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Liberal Ekonomilerde Devlet Müdahaleleri ve İflasın Ertelenmesi Kurumu

Ürün Kodu : 9789750230769
Sayfa Sayısı : 332
Ebat : 16x24
445,00 TL
Daha Fazla Hukuk
Bu kitapta, şirketlerin iflasın ertelenmesi aşamasına gelinceye kadar yaşamış oldukları veya yaşaması muhtemel krizler ve hukuki sorunlar anlatılmış; iflasın ertelenmesi talebinde bulunma zamanı, bunun şirket açısından hayati önemi ele alınarak örneklerle anlatılmıştır.

Bu kurum ile ilgili uygulamada karşılaşılan mali, hukuki sorunlardan ve bunların çözüm yollarından bahsedilmiştir. İflasın ertelenmesi sürecinde doğru bilinen mali ve hukuki yanlışlar, bunların giderilme yolları, şirket değerlemesi, borca bataklık, iyileştirme projesi, ve kayyım ataması ile ilgili konularda tek tek ele alınarak açıklanmıştır.

Bu sürecin uygulanmasında olması gereken ancak göz ardı edilen mali vehukuki vb. hususlar hakkında açıklamalar yapılmıştır.

Bu kitapla ilgili kanun maddelerinden bahsedilerek kitap içeriğine alınmış ve bu konuda yazılmış olan kitaplara, makalelere, görüşlere de değinilmiştir. Ayrıca iflasın ertelenmesi sürecindeki gerçek olaylardan örnekler alınarak anlatılmış ve Yargıtay içtihatları konu başlığı olarak ayrı ayrı aynen kitaba yansıtılmıştır.

Konu Başlıkları

Küresel Krizler ve Ülkemizde Uygulanan Yapılandırma Modelleri
İflas ve İflasın Ertelenmesi Kurumu
Finansal Tablolar
Borca Bataklıkta Gerçeğe Uygun Değer ve Tespiti ve Muhasebe Standartları
İflasın Ertelenmesinde Bilirkişi İncelemesi ve Kayyım Atanması
İyileştirme Projesi ve Islah Çalışmalarının Değerlendirilmesi
Yargıtay Kararları ve İçtihatları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.