WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Marka Vekilleri - Marka Avukatları İçin Uygulamalı Marka Hukuku AB İçtihatları Işığında

Ürün Kodu : 9789750261343
Sayfa Sayısı : 167
Ebat : 16x24
102,00 TL
Daha Fazla Hukuk
Hukukun her dalında davalarda veya marka hukuku özelinde Türk Patent nezdinde yapılan itirazlarda öne sürülen iddialar veya yapılan savunmaların içtihatlarla desteklenmesi kabul edilebilirliğini kuşkusuz arttırmaktadır.

Marka hukukunun global özelliği nedeniyle mahkemeler ile Türk Patent'in verdiği kararların yanında AB Fikri Mülkiyet Ofisi(EUIPO), AB Mahkemeleri ile AB doktrininden yazarların görüşleri gibi yabancı menşeli kaynaklar kararlarda, bilirkişi raporlarında diğer hukuk dallarının hiçbirinde olmadığı kadar çok yer bulmaktadır.

Canon, Sabel/Puma, Thomson/Thomson Life gibi herkesin bildiği kararların yanında diğer birçok güncel karara da özellikle son zamanlarda sıkça atıf yapıldığı görülmektedir. Bu kararların birçoğu birbirine zıt argümanları içeriyor gibi görünse de aslında kendi içerisinde belli bir tutarlılık içermektedir. Uygulamada içtihatlar arasındaki nüansları yakalayıp somut olaya uygulayabilmek fark yaratmaktadır.

Bu kitapta; marka hukukundaki konuların tam olarak anlaşılabilmesini sağlayacak, iddia ve savunmalara temel olabilecek AB uygulamasında öne çıkan içtihatlar derlenmiştir. Yeni baskıda kararların güncellenmesi yanında değişen Türk ve AB marka hukuku mevzuatına uyumlu hale getirilmiştir.

Konu Başlıkları

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.