WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Mühendislik Uygulamaları İçinMatlab Sayısal ve Sembolik İşlemler - GUI Tasarımı Veri Giriş-Çıkış Uygulamaları

Ürün Kodu : 9789750238949
Sayfa Sayısı : 536
Ebat : 16x24
400,00 TL
Daha Fazla Bilgisayar
Gözden geçirilmiş ve genişletilmiş 4. baskısını yapan kitapta farklı mühendislik alanlarında çalışan ve eğitim alan kişilerin ihtiyaç duyduğu matematiksel yöntemler MATLAB uygulamaları ile birlikte ele alınmıştır.

Matris işlemleri, cebirsel ve diferansiyel denklem takımlarının sayısal ve sembolik çözümleri, Laplace, Z ve Fourier dönüşümleri ile sayısal analiz yöntemleri gibi mühendislik uygulamaları için önemli konular çok sayıda örneklerle anlatılmıştır. Bunun yanında ele alınan yöntemlerin dinamik sistemlerdeki uygulamaları örneklerle açıklanmıştır. Ayrıca MATLAB ile harici verilerin alınarak işlenmesi için veri giriş-çıkış işlemleri de örneklerle detaylı olarak açıklanmıştır. Son olarak MATLAB kullanıcılarının, gerçekleştirilen uygulamalardaki görsel programlama ihtiyaçlarını karşılayan MATLAB GUI ile grafik kullanıcı ara yüzü tasarımına da yer verilmiştir.

İçerdiği konular itibariyle Mühendislik ve Fen Edebiyat Fakültelerinde okutulmakta olan matematik içerikli meslek derslerinde yararlanılabilecek bir yapıya sahiptir.

Konu Başlıkları

Matlab'a Giriş
Matris İşlemleri
Grafik Çizimleri
Sembolik İşlemler
Denklem Takımlarının Çözümü
Laplace Dönüşümü
Z Dönüşümü
Fourier Dönüşümü
Dinamik Sistem Uygulamaları
Sayısal Analiz Uygulamaları
Veri Giriş–Çıkış Uygulamaları
Grafik Kullanıcı Arayüzü (GUI) Tasarımı
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.