WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Öğretide ve UygulamadaMilletlerarası Aile Hukuku ve Milletlerarası Usul Hukuku

Ürün Kodu : 9789750213113
Sayfa Sayısı : 656
Ebat : 16x23
272,00 TL
Daha Fazla Hukuk
Bu çalışma uluslararası aile hukuku sorunlarının çözümü ve çözüm yollarında kullanılacak usul hükümlerine ışık tutabilmeyi amaçlamıştır.

Yabancı unsurlu aile hukuku sorunları arasında evlilikler, boşanmalar, çocukların velayetleri, soybağı, evlat edinme gibi ilişkiler hukukçuların karşısına çıkmaktadır. Ayrıca yabancı ülkelerde yaşayan Türk vatandaşlarının yabancı ülkelerden aldıkları yargı kararlarının Türkiye'de sonuç doğurabilmesi için tanıma ve tenfiz istemi ile dava açmaları gerekmektedir. Yabancı unsurlu boşanma kararlarının tanınması ve bu kararlarda yer alan 2. Derece sonuçlarının (nafaka, velayet, ödenceler… vs) tenfizi için çok sayıda dava açılmaktadır.
Bu kitapta bu yabancı unsurlu aile sorunlarının çözümü, çözüm yollarında uygulanacak usul ve yabancı mahkeme kararlarının Türkiye'de tanınması ve tenfizi konularında uygulamada karşılaşılan sorunlar ele alınmıştır. Ayrıca, sorunların çözümlerinde öğretideki görüşlere, Yargıtay ve ilk derece mahkeme kararlarına yer verilmeye özen gösterilmeye çalışılmıştır.

Konu Başlıkları

Milletlerarası Aile Hukuku
Türk Mahkemelerinin Milletlerarası Yetkisi
Tanıma ve Tenfiz Davaları
Boşanmaya İlişkin Yabancı Mahkeme Kararlarının Tanınması ve İkinci Derecede Sonuçların Tenfizi
Yurtdışı Tebligatı
Güncel Yargıtay Kararları
İlgili Mevzuat – Ekler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.