Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Polimer Kimyası Fonksiyonel Yaklaşım ve Uygulamaları

Ürün Kodu : 9789750232756
Sayfa Sayısı : 688
Ebat : 16x24
425,00 TL
Üniversitelerin kimyagerlik eğitimi alan lisans ve lisansüstü öğrencileri ile mühendislik eğitimi alan Polimer, Kimya, Malzeme, Biyomedikal bölümlerine yönelik olarak hazırlanan kitap, özellikle polimer ve malzeme bilimleri mühendisliği öğrencilerine verilen: Fonksiyonel Polimerler, Biyoteknoloji de Polimerler, Polimerik Biyomalzemeler, Membran, Sol-Jel, İletken Polimerler, Manyetik Polimerler vb. dersleri ile Temel Polimer Kimyası derslerinin içeriklerine göre hazırlanmıştır.

Kitapta temel bilgiler, ileri uygulama örnekleri, yapısal tasarım yöntemleri ve uygulamaları birleştirilmiş ve uygun kaynaklar ile desteklenmiştir. Kitapta anlatılan konuların daha iyi ve kolay anlaşılabilmesi için 600 özgün örnek ve 40 adet çizelgeye yer verilmiştir.

Bu kitap, fonksiyonel polimerlerin sentezini irdelemektedir. Kitapta; polimer fonksiyonlaştırma dışında kalan diğer yapı-özellik ilişkilerinin nasıl kurulacağı ve çözümün nasıl elde edileceği örnekler ile ayrıntılı olarak ve yalın bir dille verilmektedir.

Konu Başlıkları

Temel Kavramlar ve Polimerizasyon Çeşitleri
Fonksiyonel Polimerler Sentez ve Açıklamalı Uygulamaları
İletken Polimerler
Membranlar ve Uygulamaları
Hibrit Malzemeler
Sol–Jel Kimyası
Manyetik Polimerler
Gözenekli Fonksiyonel Yapılar
Akıllı Polimerler
Sıvı Kristal Polimerler
Biyopolimerler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.