WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık SAP ABAP/4 ile Rapor ve Query Programlama ALV, Klasik ABAP, Mantiksal Veritabani, Dinamik HTML Programlama ve Excel Raporları ile Desteklenmiş

Ürün Kodu : 9789750226540
Sayfa Sayısı : 264
Ebat : 16x24
180,00 TL
Daha Fazla Bilgisayar
SAP sistemleri bir işletmeye ait bütün iş süreçlerine ait verileri tutmaktadır. Bu sebeple, SAP sistemlerindeki verilerin sistem kullanıcılarına okunabilir ve anlaşılabilir raporlar halinde sunulabilmesi için sistemdeki araçlar kullanılarak raporlar programlanması gerekmektedir.

Kitapta, SAP sistemlerinde raporların kolaydan zora doğru hem ABAP/4 programlama dili kullanılarak hem de SAP Query ve SAP QuickViewer gibi araçlar kullanılarak programlanması gösterilmiştir.

Kitap, SAGESSE SAP DANIŞMANLIK’ın SAP Raporları Programlama tecrübesi ve programlama yöntemleri temel alınarak, ABAP/4 programcıları, danışmanları, modül danışmanları tarafından kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca, kitapta konuların daha iyi anlaşılması için adım adım programlanmış 19 ALV Raporu, 3 Klasik ABAP Raporu, 1 Mantıksal Veritabanı Raporu, 2 Dinamik HTML Programlama Raporu ve 2 MS Excel Raporu Bulunmaktadır.

Konu Başlıkları

ABAP–4 ile Klasik ABAP–4 Raporları Programlama Teknikleri (Basit ve İnteraktif Raporlar )
ABAP–4 ile ALV Raporu Programlama (Basit, Blok ve Hiyerarşik ALV Raporları)
Seçim Ekranı Programlama Teknikleri
Mantıksal Veritabanı Programlama
SAP Query ile Rapor Tasarımı
SAP QuickViewer ile Rapor Tasarımı
MS Excel ile SAP Raporları Programlama
SAP Raporlarını HTML ve PDF Formatına Çevirme
Dinamik HTML ile SAP Raporları Programlama
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.