Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık SCRUM: Usta Sorulara Uzman Cevaplar Çeviklik, Scrum ve Bu Yoldaki Zor Sorular İçin Bir Başucu Kitabı

Ürün Kodu : 9789750261411
Sayfa Sayısı : 160
Ebat : 16x24
65,00 TL
Daha Fazla Bilgisayar
Yazarların kendi uygulama ve deneyimlerinden yola çıkarak hazırladıkları ve de güncellenmiş 2. baskısını yapan kitap - bu baskıya eklenen "Dijital Dünya Dışında Scrum" bölümüyle- kompleks problemlerin çözümünde kullanılan Agile ve Scrum düşünce sisteminin ipuçlarını size verecektir.

Scrum 25 yaşında! Scrum, Dünyada Çevik yaklaşımları kullananların %90'ına erişmiş ve her gün 12 milyondan fazla kişi tarafından kullanılmaktadır.

Resmi kaynak olan "Scrum Rehberi", Scrum hakkındaki temel bilgiyi sağlıyor ancak bu temel bilgiler, Scrum'da uzmanlaşmak için yeterli olmuyor çünkü; "biliyor olmak" ile "kavramış olmak" farklı şeylerdir.

Bunca yaygınlığına rağmen Scrum'ın tüm potansiyelinin kullanılamadığı pek çok örnek görüyoruz. Peki neden zor? Çünkü Scrum, bir sorunun çözümünü adım adım tarif eden bir metot değil, deneyselliği esas alan bir çerçevedir. Böylece yazılım üreti-minden okullara veya donanım üretiminden askeriyeye kadar pek çok alanda kullanı-labilmektedir. Ancak, bu yüzden kolaylıkla yanlış şekilde de kullanılabiliyor ve beklenen faydayı sağlamayabiliyor.

Kompleks her sorunun kendine özgü çözümleri vardır. Dolayısıyla kendi yaklaşım-larınızı ve pratiklerinizi geliştirmeniz, denemeniz ve öğrenmeniz gerekir. Scrum'da her sorunu çözecek sihirli tek bir yanıt yoktur.

Bu kitapta Scrum'daki bazı zor soruların yanıtlarını vermeye çalıştık. Kompleks her problemin çözümü; kuruma, problemin alanına, şirket kültürüne, Scrum takımına, bireylere özgün olabilir ve farklı yaklaşımlar gerektirir. O yüzden her problemin özüne inilmesi şarttır. Çoğunlukla Agile Manifesto'ya, Agile prensiplere, Scrum Değerlerine ve Scrum'ın üzerine inşa edildiği deneysel süreç kontrol teorisine başvurulması gerekir.

Konu Başlıkları

Agile mı Scrum mı?
Kimdir Bu Product Owner?
Kimdir Bu Scrum Master?
İterasyon: İki Hafta mı Üç Hafta mı?
Yapışkan Kağıtlar mı Teknoloji mi?
Retrospective Toplantılarına Her Zaman İhtiyaç Var mı?
Scrum Uyguluyoruz Ama?
Üretkenlik mi Verimlilik mi?
Peki ya Proje Yöneticisi?
Uzmanlıklar ve Kişi Bağımlılıkları Nasıl Yönetilir?
Ne Olacak Yöneticilerin Hali?
Sabit Kapsam, Sabit Bütçe ve Sabit Bitiş Süresi?
Dijital Dünya Dışında Scrum?
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.