WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Sınai Mülkiyet Hakları Aleyhine İşlenen Suçlar

Ürün Kodu : 9789750205347
Sayfa Sayısı : 269
Ebat : 16x23
375,00 TL
Daha Fazla Hukuk
Çalışmanın konusu sınai mülkiyet haklarının cezai korunması başlığı taşımakta ise de gerek uygulamada sık karşılaşılması gerekse mevzuatta temel olarak kabul edilmesi nedeniyle marka ve patent haklarına yönelik açıklamalarımız ağırlıklı yer tutmuştur.

Üç bölümden oluşan kitapta, sınai mülkiyet hakları tanımlanmış ve bu hakların korunmasına yönelik uluslararası sözleşmelere ya da korumakla görevli kurumlara yer verilmiştir.

İkinci bölümde marka ve patent haklarına yönelik genel açıklamalar yapıldıktan sonra mevzuatta yer bulan suç tipleri, unsurları ile birlikte ayrı ayrı başlıklar halinde incelenmiştir.
Üçüncü ve son bölümde ise diğer sınai mülkiyet haklarına yönelik suç tiplerine yer verilmiş, ancak marka ve patent suçlarıyla bazı istisnalar hariç neredeyse bire bir aynı olan bu suç tiplerine ilişkin açıklamalarda marka ve patent suçlarına atıflar yapılmıştır.

Bu bölümde ayrıca sınai mülkiyet haklarına ilişkin genel sorunlara değinilmiş, bu konuda öneriler getirilmiş ve konuya yönelik olarak üzerinde çalışılan ancak henüz yasalaşmamış yeni mevzuat düzenlemeleri incelenmiştir. Son olarak haksız rekabet hukukunun sınai mülkiyet haklarıyla ayrışan, benzeşen hükümleri ve gerektiğinde sınai mülkiyet için uygulama alanı bulan düzenlemeleri açıklanmıştır.

Konu Başlıkları

Ekonomik Suçlar Bağlamında Sınai Mülkiyet Suçları
Marka Hakkı ve Marka Hakkı Aleyhine İşlenen Suçlar
İnternette Marka Hakkına Tecavüz
Buluş ve Patent Hakkı
Patent Hakkı Aleyhine İşlenen Suçlar
Coğrafi İşlemler
Endüstriyel Tasarım Hakkının Korunması
Faydalı Model Haklarının Korunması
Sınai Mülkiyet Hukukunda Güncel Gelişmeler ve Mevzuat Çalışmaları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.