WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Spor ve Ceza Hukuku

Ürün Kodu : 9789753477697
Sayfa Sayısı : 141
Ebat : 16x23
270,00 TL
Daha Fazla Hukuk
Kitapta Alman ve İsviçre Ceza Hukukçularının kaleme aldıkları bilimsel makalelerin, gerekli yasal izinler alınarak yapılan çevirileri yer almaktadır.

Sportif etkinliklerde sporcunun olabilecek ceza sorumluluğundan başka, duruma göre, hakemin, seyircinin ve hatta antrenörün, spor kulübü idarecisinin, bazen de spor organizatörünün ceza sorumluluğu söz konusu olabilir. Bu sorumluluklardan her birinin sınırlarının ortaya konulması, boyutlarının belirlenmesi spor ceza hukukunun görevidir. Bu sorumluluklar çerçevesinde ortaya çıkan konular hukukçular tarafından incelenerek sorunlara hukuksal çözümler getirilmektedir.

KARŞILAŞTIRMALI GÜNCEL CEZA HUKUKU SERİSİ

Bu kitap serisi, her biri bağımsız bir konuyu içeren, aynı konuya ilişkin çeşitli makale ve çevirileri içeren derleme niteliğinde kitaplardan oluşmaktadır. Serinin proje yöneticiliğini Prof. Dr. Kayıhan İÇEL ve Editörlüğü'nü ise Doç. Dr. Yener Ünver yürütmektedir. Serinin amacı karşılaştırmalı hukuk alanında ülkemiz hukukçularına en çağdaş, en yeni ve en önemli sözleşmeler, yabancı kanunlar, AB, BM, AİHM gibi ulusalüstü kurumların tasarrufları, AİHM kararları, yabancı ülke yüksek mahkemelerinin içtihatları, yeni teoriler ve gelişmekte olan hukuk alanlarında çok sayıda farlı ülkeden en yeni, en doğru ve güncel hukuk kaynaklarını sağlamaktır. Her kitap temel bir ceza hukuku konusuna tahsis edilmiştir. Kitaptaki çalışmalar yazarların karşılaştırmalı hukuk bilgisi içeren makaleleri ve özellikle yasal izni alınarak en etkin hukuk bilimi adamlarının eserlerinin Türkçeye çevrilmesinden oluşmaktadır. Eserde konuyla ilgili önemli ve güncel kayna sahip Dünyanın çok çeşitli ülkelerinden yeni ve önemli eserler Türk hukukuna aktarılmaktadır. Yayınlandığı günden beri ülkemizde yayınlanan birçok esere kaynaklık etmiş ve özellikle y.lisans ve doktora çalışmalarında önemli kaynak boşluğunu doldurmaktadır. Genç akademisyenler almanca, İngilizce, Fransızca ve İtalyanca başta olmak üzere birçok dilden çeviri yaparak seriye katkı sağlamaktadır.

Konu Başlıkları

Karşılaştırmalı Hukuk Açısından Dopingden Kaynaklanan Ceza ve İlaç Hukuku Sorunları
İsviçre Ceza Hukukuna Göre "Doping"in Dolandırıcılık Olarak Cezalandırılabilirliği
Antrenörün, Hakemin ve Seyircinin Ceza Sorumluluğu
Sportif Faaliyetler Sırasındaki Yaralanmalar ve Kazalarda Ceza Takibatı Yapılmasında Kamu Menfaati
Ceza Hukuku Açısından Spor Oyunlarında Kural İhlallerinin Değerlendirilmesi ve Nitelendirilmesi
Spor Organizatörünün Cezai Sorumluluğu
Spor – Bilimsel Ahlak (Etik) – Hukuk İlişkisinin Belirlenmesi
Doping Yapılmasında Müessir Fiil Nedeniyle Cezalandırılabilirlik
Sporcunun Cezai Korunmasına İlişkin Düşünceler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.